Puchar Niemiec: Bayern rozstrzelał Kaiserslautern i w finale zagra z Borussią

Puchar Niemiec: Bayern rozstrzelał Kaiserslautern i w finale zagra z Borussią

Zawodnicy Bayernu (fot. EXPA/ Eibner/ Kolbert / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał 5:1 drugoligowy klub FC Kaiserslautern i awansował do finału Pucharu Niemiec. W nim obrońcy trofeum zagrają z Borussią Dortmund - podaje Sport.pl.
Monachijczycy rozbili nieoczekiwanych półfinalistów z drugiej Bundesligi bez większych problemów. Bawarczycy już w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Przy obu asystował Robben, a zdobyli je Schweinsteiger i Kroos.

Po zmianie stron Bayern dobił rywala. Mueller wykorzystał rzut karny i zrobiło się 3:0. Nieoczekiwanie w 70. minucie trafienie dla Kaiserslautern zdobył głową Zeller, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma kolejnymi golami. Kontrę najpierw wykorzystał Mandżukić, a wynik meczu ustalił Goetze.

Dzięki wygranej w finale Pucharu Niemiec Bayern zagra z Borussią Dortmund, która we wtorek pokonała VfL Wolfsburg 2:0. Decydujący mecz odbędzie się 17 maja w Berlinie.