Bundesliga: Borussia wygrywa, gole Lewandowskiego i Piszczka

Bundesliga: Borussia wygrywa, gole Lewandowskiego i Piszczka

Robert Lewandowski (fot. CITYPRESS24 / PRESSFOCUS/ NEWSPIX.PL / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 4:2 FSV Mainz w meczu 31. kolejki Bundesligi. Po golu dla wicemistrzów Niemiec zdobyli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek - podaje Sport.pl.
Mecz rozpoczął się doskonale dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 6. minucie meczu po golu Jojicia. Goście wyrównali już jednak osiem minut później po trafieniu Okazakiego.

Dortmund błyskawicznie zareagował na bramkę Mainz i już po chwili było 2:1 - po precyzyjnym podaniu w pole karne Lewandowski minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron goście wyrównali - piłkę pod własnym polem karnym stracił Sahin, a właściwie podał ją do Okazakiego, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu. Borussia znowu odpowiedziała błyskawicznie - konkretnie Piszczek, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Reusa uderzył głową przy słupku.

Wynik meczu ustalił sam Reus, który wykorzystał rzut karny.