I Liga: Podsumowanie 26. kolejki. Bełchatów powiększył przewagę

I Liga: Podsumowanie 26. kolejki. Bełchatów powiększył przewagę (fot.sxc.hu)
GKS Bełchatów pokonał Stomil Olsztyn 1:0 i umocnił się na pozycji lidera I ligi. Drugi mecz z rzędu przegrał Górnik Łęczna, który w hicie 26. kolejki poległ na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1.
Spotkanie w Gdyni zapowiadało się najbardziej emocjonująco. W bezpośrednim starciu kandydatów do awansu lepsza okazała się Arka, która pokonała Górnik Łęczna 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 54. minucie po bramce Bartosza Ślusarskiego. Dziesięć minut później sędzia podyktował rzut karny dla Arki po faulu Patrika Mraza. Obrońca Górnika dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Mateusz Szwoch. Stan liczebny wyrównał się w 83. minucie, kiedy arbiter wyrzucił Radosława Pruchnika za bezmyślny faul. W końcówce spotkania honorową bramkę dla zielono-czarnych zdobył Nikolajs Kozacuks, ale było już za późno na odrabianie strat. Górnik zachował drugie miejsce w tabeli, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad trzecią Arką.

Tempa nie zwalnia GKS Bełchatów. Drużyna trenera Kamila Kieresia wygrała ze Stomilem Olsztyn 1:0 po bramce Adriana Basty w 84. minucie. "Brunatni" powiększyli przewagę nad wiceliderem do trzech punktów, natomiast Stomil cały czas balansuje tuż nad strefą spadkową.

Ciekawie zapowiadało się również starcie Dolcanu Ząbki z GKS-em Katowice. Emocji jednak było jak na lekarstwo i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dolcan zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a szósty GKS Katowice może już raczej zapomnieć o awansie do T-Mobile Ekstraklasy.

Wciąż trwa walka o utrzymanie, jednak realne szanse na wyjście ze strefy spadkowej mają tylko Kolejarz Stróże i GKS Tychy. W przypadku Energetyka ROW Rybnik i Okocimskiego KS Brzesko sytuacja wygląda dużo gorzej, ponieważ obie drużyny do bezpiecznego miejsca tracą osiem punktów.

Początek 27. kolejki I ligi w najbliższą sobotę. W hitowym meczu Arka Gdynia zmierzy się z GKS-em Bełchatów.