LM: Chelsea za burtą, derby Madrytu w finale!

LM: Chelsea za burtą, derby Madrytu w finale!

Diego Costa i Koke (fot. Mark Leech / Offside / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Atletico Madryt wygrało z Chelsea Londyn 1:3 i zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w finale zmierzą się dwie drużyny z jednego miasta.
Przed tygodniem na Vicente Calderon padł bezbramkowy remis. W rewanżowym spotkaniu na Stamford Bridge zespół z Madrytu interesował więc każdy bramkowy remis i wygrana.

W pierwszej połowie jednak to Chelsea lepiej spisywała się w ofensywie, choć Atletico często przyspieszało grę i spychało rywali do defensywy. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie. Azpilicueta podał do Torresa, który wywalczył pozycję do strzału i pokonał Courtoisa. Jeszcze przed przerwą Atletico doprowadziło jednak do wyrównania. Lopez wykorzystał zagranie Juanfrana i trafił niemal do pustej bramki.

Po zmianie stron wydawało się, że to gracze Mourinho pod presją będą dyktować warunki. Na boisku pojawił się Eto’o, co miało zwiastować bardziej ofensywną grę, a stało się początkiem kłopotów. W 59. minucie Kameruńczyk faulował w polu karnym Costę i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę. Po objęciu prowadzenia gracze Diego Simeone nabrali wiatru w żagle.

W 72. minucie Los Colchoneros ostatecznie pogrzebali nadzieje Chelsea na korzystny rezultat. Turan dostał piłkę w pole karne, głową uderzył na bramkę, ale trafił w poprzeczkę. Szybko jednak ruszył do dobitki, wykorzystał nijakie zachowanie obrońców "The Blues", i bez problemu wbił piłkę do siatki. Do ostatniego gwizdka gracze londyńskiego klubu atakowali, ale bez wiary, że uda się wywalczyć wynik dający awans. W doliczonym czasie gry fenomenalną interwencją w sytuacji sam na sam z Hazardem wykazał się Courtois.

Atletico Madryt dzięki wygranej z Chelsea 1:3 zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Mecz odbędzie się 24 maja w Lizbonie. Po raz pierwszy w historii rozgrywek w decydującym spotkaniu odbędą się derby jednego miasta.