Premier League: Everton nie dał rady. City pędzi po mistrzostwo

Premier League: Everton nie dał rady. City pędzi po mistrzostwo

Sergio Aguero przy piłce (fot. EXPA/ Propaganda/ Chris Brunskill / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City pokonał Everton na wyjeździe 3:2 w meczu przedostatniej kolejki Premier League i został nowym liderem angielskiej ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że Liverpool nie wywalczy tytułu po ponad 20-letniej przerwie - podaje Sport.pl.
Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 11. minucie po golu Barkleya. Kolejne trafienia zdobywali jednak goście - w 22. minucie wyrównał Aguero, a w 43. minucie wicemistrzowie Anglii wyszli na prowadzenie po strzale Dżeko.

Bośniak po zmianie stron zdobył kolejnego gola - w 48. minucie zrobiło się 3:1. Everton odpowiedział w 65. minucie golem Lukaku, ale strat nie zdołał odrobić.

Dzięki wygranej Manchester City zrównał się punktowo z Liverpoolem i został nowym liderem Premier League. Oba zespoły mają tyle samo punktów, ale "The Citizens" znacznie lepszy bilans bramkowy. Oba kluby rozegrają jeszcze po dwa spotkania, ponieważ mają po jednym meczu zaległym.