I liga: Podsumowanie 28. kolejki. Bełchatów pędzi do ekstraklasy

I liga: Podsumowanie 28. kolejki. Bełchatów pędzi do ekstraklasy

I liga: Podsumowanie 27. kolejki. Remis w hicie, katastrofa Górnika (fot.sxc.hu)
Za nami 28. kolejka I ligi. Lider tabeli – GKS Bełchatów pokonał GKS Tychy 3:1 i umocnił się na pierwszym miejscu. Drugi Górnik Łęczna zremisował z Dolcanem Ząbki 2:2. Emocji nie brakowało, ponieważ łącznie we wszystkich meczach obejrzeliśmy 27 bramek.
Nie zawiódł hit kolejki w Ząbkach, gdzie Dolcan zmierzył się z Górnikiem Łęczna. Drużyna trenera Roberta Podolińskiego dzięki remisowi 2:2 zaliczyła piąty z rzędu mecz bez porażki. Pierwsi prowadzenie objęli jednak goście w 13. minucie po bramce Macieja Szmatiuka, który wykorzystał dokładną centrę z rzutu wolnego w pole karne i uderzeniem głową pokonał bramkarza. Minutę później był już remis. Grzegorz Piesio oszukał całą defensywę Górnika i uderzył tuż przy słupku. Kolejne dwie bramki także padły w błyskawicznym tempie. W 44. minucie Dariusz Zjawiński po dobrym podaniu Adriana Łuszkiewicza strzelił z 25 metrów obok bezradnego Sergiusza Prusaka. Chwilę później Grzegorz Bonin wpadł w pole karne rywali i posłał piłkę do siatki obok wychodzącego Macieja Humerskiego. Od 78. minuty „zielono-czarni” grali w osłabieniu, ponieważ sędzia ukarał czerwoną kartką Juliena Tadrowskiego. Dolcan nie potrafił jednak wykorzystać gry w przewadze i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

GKS Bełchatów pokonał walczący o utrzymanie GKS Tychy 3:1 i nadal jest liderem I ligi. Prowadzenie „Brunatnym” dał w 26. minucie Łukasz Wroński, a po przerwie na 2:0 podwyższył Damian Szymański. W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnie wykorzystał Paweł Smółka, ale w tym samym czasie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Mateusz Mączyński. GKS Tychy nie zdobył punktów i nadal znajduje się w strefie spadkowej.

Energetyk ROW Rybnik po raz kolejny udowodnił, że nie złożył jeszcze broni w walce o utrzymanie i zremisował u siebie z Arką Gdynia 2:2. Choć goście objęli prowadzenie w 26. minucie po trafieniu Mateusza Szwocha, w końcówce pierwszej połowy Kamil Kostecki wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mieliśmy 1:1. Po zmianie stron obie drużyny ruszyły do ataku. Arka w 46. minucie po raz drugi mogła cieszyć się z prowadzenia po bramce Michała Rzuchowskiego. Radość przyjezdnych trwała 3 minuty. Jarosław Wieczorek uderzał na bramkę i mimo interwencji bramkarza ruszył do dobitki, przy której Michał Szromnik nie miał już szans. Energetyk ROW Rybnik traci do bezpiecznego miejsca sześć punktów. Arka zmarnowała szansę na objęcie pozycji wicelidera i nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Okocimski zanotował ósmy mecz bez wygranej z rzędu i nadal jest czerwoną latarnią zaplecza T-Mobile Ekstraklasy. Tym razem ekipa z Brzeska przegrała na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 2:0. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Mikołajczak.

O opuszczenie strefy spadkowej walczy także Stomil Olsztyn. W 28. kolejce poległ jednak na własnym stadionie z Wisłą Płock 1:2. Gospodarze do 87. minuty mieli jeden punkt w kieszeni, ale bramkę na wagę zwycięstwa dla przyjezdnych zdobył Filip Burkhardt.