Primera Division: Real przegrał, mistrzem Atletico albo Barcelona

Adrian Lopez (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Drugą kolejkę z rzędu żadna z trzech drużyn rywalizujących o mistrzostwo Hiszpanii nie zdobyła kompletu punktów. Atletico zremisowało z Malagą 1:1, Barcelona z Elche 0:0, a swoje spotkanie z Celtą Vigo niespodziewanie 0:2 przegrał Real. Oznacza to, że "Królewscy" na pewno nie zostaną mistrzami Hiszpanii. O tytuł w ostatniej kolejce na Camp Nou zmierzą się ze sobą właśnie Barcelona i Atletico.
Carlo Ancelotti zapowiadał, że Real Madryt będzie walczył do końca o mistrzostwo. Włoch na wyjazdowy mecz z Celtą wystawił jednak rezerwowy skład, który przegrał 0:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Charles, który trafiał w 43. i 64. minucie. Z powodu porażki "Królewscy" wypisali się z walki o tytuł mistrzowski.

Ten trafi albo do Atletico, albo do Barcelony, które w niedzielę... również nie wygrały swoich spotkań. "Duma Katalonii" zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Elche, z kolei podopieczni Diego Simeone zremisowali na własnym terenie z Malagą. Dla gości w 65. minucie strzelił Garcia, dziewięć minut później wyrównał Alderweireld, dla którego był to pierwszy gol w sezonie.

Atletico Madryt przed ostatnią kolejką Primera Division ma na swoim koncie 89 punktów. FC Barcelona ma trzy oczka mniej. W meczu kończącym sezon zmierzą się ze sobą właśnie obie te drużyny na Camp Nou. W razie wygranej Barcelony mistrzem Hiszpanii zostaną gospodarze, ponieważ będą mieli lepszy bilans bezpośrednich spotkań - jesienią w Madrycie padł bezbramkowy remis. Los Colchoneros do mistrzostwa wystarczy remis.