NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Robert Lewandowski i Javi Martinez (fot. Lukasz Skwiot / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 0:2 w finale Pucharu Niemiec. Bawarczycy dopiero w drugiej części dogrywki zapewnili sobie zwycięstwo. Na listę strzelców najpierw wpisał się Arjen Robben, a ostateczny wynik spotkania w ostatnich sekundach ustalił Thomas Mueller.
 120+4 min.
TO JUŻ JEST KONIEC! Bayern Monachium zdobywcą Pucharu Niemiec!
 120+3 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 0:2! Mueller minął Weidenfellera i trafił do pustej bramki!
 120+1 min.
REUS ZMARNOWAŁ PIŁKĘ MECZOWĄ! Pomocnik BVB uderzał z dobrej pozycji, ale strzał przeciął jeden z rywali i nie ma bramki!
 120 min.
Pechowa interwencja Neuera. Bramkarz Bayernu ma problemy z barkiem.
 119 min.
Zawodnikom puszczają nerwy. Przepychanki szybko przerwał sędzia i obyło się bez indywidualnych kar.
 117 min.
Żółtą kartką ukarany również Robben.
 116 min.
Van Buyten ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim.
 115 min.
POWINNO BYĆ 0:2! Robben wyszedł sam na sam z bramkarzem, górą Weidenfeller, który nie dał się przelobować!
 114 min.
Borussia jeszcze próbuje, ale Bayern gra teraz pewnie. Trudno złamać defensywę Bawarczyków.
 110 min.
Zmiana także w BVB. Grosskreutz schodzi, w jego miejsce Hofmann.
 109 min.
A boisko opuszcza... Ribery. Zmienia go Pizarro.
 107 min.
GOOOOOOOOOOOOL! BAYERN PROWADZI!
Robben zamykał dośrodkowanie i z bliskiej odległości z ostrego kąta pokonał Weidenfellera!
 105 min.
Ostatnia szansa na rozstrzygnięcie bez rzutów karnych. Gramy!
 105+1 min.
Koniec pierwszej części dogrywki. Dalej bez bramek w finale Pucharu Niemiec.
 105+1 min.
Grosskreutz przetrzymał piłkę w polu karnym i płasko uderzył. Neuer wyjaśnił sytuację.
 105 min.
Goetze wywalczył rzut rożny dla Bayernu.
 102 min.
Zmiana w Bayernie. Van Buyten wchodzi za Hoejbjerga.
 100 min.
Nie zanosi się na bramki. Borussia jednak lepiej wygląda fizycznie, co może być decydujące w tej fazie spotkania.
 97 min.
Teraz na murawie leży Kroos. Chyba gracza Bayernu łapią skurcze. Sporo problemów mają dzisiaj Bawarczycy.
 93 min.
Chwilowa przerwa. Jakieś problemy Neuera. Póki co bramkarz Bayernu kontynuuje jednak grę.
 91 min.
Szansa Borussii! Uderzał Aubameyang, ale minimalnie obok słupka.
 90 min.
Zaczynamy pierwszą część dogrywki!
 90+2 min.
Koniec regulaminowego czasu, ale nie koniec emocji! Przed nami dogrywka i być może rzuty karne!
 90+1 min.
Na spalonym Robben. To już ostatnie sekundy spotkania.
 90 min.
Goetze znalazł się na czystej pozycji w polu karnym, ale za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.
 87 min.
Zanosi się na dogrywkę, choć w drugiej połowie oglądamy więcej ofensywnych akcji.
 85 min.
Reus podawał do Aubameyanga, ale obrońca w porę przejął piłkę.
 83 min.
Jojić opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Aubameyang.
 81 min.
Słabo zakończył akcję Kirch, gracz BVB zdecydował się na strzał, a mógł podawać.
 78 min.
Strzał Sahina, ale piłka poleciała obok bramki.
 76 min.
Zaskakujący strzał Robbena po podaniu Goetze, ale piłka zmierzała wprost w bramkarza.
 75 min.
Nieudane dośrodkowanie Sahina z rzutu wolnego. Od bramki Neuer.
 73 min.
Szansa BVB! Na bramkę uderzał Kirch, ale Neuer dobrze wyczuł intencje rywala i wybił piłkę.
 69 min.
Hummels w porę zatrzymał Robbena w polu karnym.
 68 min.
Reus faulowany przez Boatenga. Obrońca Bayenu otrzymał żółtą kartkę.
 65 min.
NIESAMOWITE! Piłkę po wrzutce z rzutu wolnego w polu karnym strącił Lewandowski a Hummels uderzył głową. Z linii bramkowej wybił ją jeden z graczy Bayernu, ale wydaje się, że to mógł być gol! Kontrowersyjna sytuacja.
 63 min.
Żółta kartka dla Hoejbjerga.
 61 min.
Reus uderzał z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i spadła na poprzeczkę!
 60 min.
Zmiana w BVB. Kich wchodzi za Mkhitaryana.
 59 min.
Lewandowski faulowany niemal na linii pola karnego.
 56 min.
Ribery świetnie zagrał do środka w pole karne do wbiegającego Muellera, który bezpośrednio uderzył na bramkę. Dobrze ustawiony Weidenfeller zdołał zatrzyac piłkę!
 53 min.
Kroos brutalnie zatrzymał Lewandowskiego i dostał żółtą kartkę.
 51 min.
Bayern kombinował, wymieniał podania przed szesnastką BVB, a ostatecznie stracił piłkę.
 48 min.
Po przerwie niewiele się zmieniło. Sporo walki na środku boiska.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy! Na razie bez bramek w Berlinie. Wracamy po przerwie.
 45 min.
Lewandowski posłał piłkę nad poprzeczką w trudnej sytuacji w polu karnym.
 44 min.
Szansa Bayernu! Ribery ograł Piszczka w polu karnym, podał do Hoejbjerga, który uderzył minimalnie obok słupka!
 41 min.
Mkhitaryan nieprzepisowo zatrzymał Muellera przed polem karnym.
 39 min.
Robben na pełnej szybkości wpadł w pole karne, ale zatrzymał go Piszczek. Holender upadł na murawę, jednak sędzia uznał, że faulu nie było.
 36 min.
Lewandowski chciał efektownie piętą zagrać do Reusa, ale Polakowi nie udała się ta sztuczka.
 33 min.
Oglądamy wyrównane spotkanie. Ciągle brakuje ciekawych sytuacji.
 30 min.
Lahm nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi Ribery.
 28 min.
Lewandowski walczył o piłkę z Boatengiem. Ostatecznie Polak faulował w tej sytuacji.
 26 min.
Świetne podanie do Robbena, szybszy był jednak Weidenfeller, który wyszedł z pola i wybił piłkę.
 24 min.
Lewandowski faulowany 25 metrów od bramki Neuera. Reus wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale Neuer szybko wyjaśnił sytuację.
 23 min.
Za linią boczną opatrywany jest Lahm. Nie wiadomo, czy kapitan Bayernu będzie mógł grać dalej.
 22 min.
Nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Sahina.
 21 min
Bayern utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Gracze BVB dobrze ustawiają się w defensywie.
 19 min.
Mueller składał się do strzału przed polem karnym, ale w trudnej sytuacji trafił tylko w jednego z rywali.
 16 min.
Robi się nerwowo, sporo fauli w środkowej strefie boiska.
 15 min.
Rzut rożny dla Borussii wywalczył Schmelzer.
 14 min.
Rafinha ruszył z akcją ofensywną, ale pod polem karnym Borussii nie zrozumiał się z Muellerem i stracił piłkę.
 12 min.
Lewandowski próbował zagrywać do Reusa, ale Martinez w ostatniej chwili zatrzymał Polaka. Tylko rzut rożny dla BVB.
 9 min.
Cały zespół Bayernu teraz na połowie rywali. Na razie jednak bez klarownych sytuacji.
 7 min.
Długie podanie do Robbena w pole karne, Holender uderzył jednak słabo i bramkarz bez problemu złapał piłkę.
 4 min.
Szansa Bayernu! Uderzał Mueller, ale Weidenfeller ofiarnie wybił piłkę.
 3 min.
Wysoko podchodzi Borussia, ale początek spotkania bardzo spokojny.
 20:00
Początek spotkania! Od środka Bayern Monachium.

Oba zespoły już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek!

Składy:

Borussia: Weidenfeller, Hummels, Papastathopoulos, Piszczek, Schmelzer, Jojić, Sahin, Grosskreutz, Mkhitaryan, Reus, Lewandowski

Bayern: Neuer, Dante, Boateng, Rafinha, Lahm, Martinez, Kroos, Robben, Hoejbjerg, Mueller, Goetze

Bayern Monachium zdobył w tym sezonie mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy mogą jedynie żałować, że nie awansowali do finału Ligi Mistrzów. W półfinale w pierwszym meczu przegrali z Realem Madryt 1:0, a w rewanżu na Allianz Arena polegli aż 4:0. Puchar Niemiec nie zrekompensuje blamażu w Champions League, ale może poprawić humor kibicom na zakończenie sezonu.

Borussia Dortmund zakończyła rozgrywki w Bundeslidze na drugim miejscu. Strata do Bayernu była jednak ogromna i wynosiła 19 punktów. Drużyna Juergena Kloppa z Ligi Mistrzów odpadła także po dwumeczu z Realem Madryt. Pierwsze starcie hiszpańska ekipa wygrała 3:0, ale w drugim BVB była bliska odrobienia strat i wygrała na Signal Iduna Park 0:2. To nie wystarczyło jednak do awansu. Borussia jest głodna sukcesów, więc sobotni mecz o Puchar Niemiec potraktuje bardzo poważnie.

W barwach Bayernu Monachium na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na pewno nie wystąpi kontuzjowany Bastian Schweinsteiger. Sensacją będzie nieobecność Mario Mandżukica, który mimo że nie narzeka na uraz, w meczu o Puchar Niemiec nie wystąpi. -  On mógłby grać i jest to moja decyzja, że go zabraknie. To wszystko, co mam do powiedzenia – skomentował Guardiola. W ekipie Borussii Dortmund na pewno nie zagrają Jakub Błaszczykowski, Ilkay Gündogan, Neven Subotić i Sven Bender.

Sobotni mecz o Puchar Niemiec będzie ostatnim dla Roberta Lewandowskiego w barwach Borussii. Król strzelców minionego sezonu Bundesligi powinien być podwójnie zmotywowany, bo zagra przeciwko swojemu przyszłemu klubowi. To jednak dla Polaka nie ma teraz znaczenia. - Mój nowy pracodawca w tej chwili w ogóle mnie nie interesuje. Życzyłbym sobie zakończenia w wielkim stylu, najchętniej z Pucharem w rękach. Odpalimy w Berlinie fajerwerki – zapowiedział Lewandowski.

Finał Pucharu Niemiec zapowiada się niezwykle ciekawie. Spotkają się dwie najlepsze niemieckie drużyny, które w tym roku czują wielki niedosyt. Starcie tych ekip to futbolowe święto nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie.

Początek spotkania Borussia Dortmund – Bayern Monachium w sobotę o 20:00.