I liga: Podsumowanie 31. kolejki. Bełchatów przegrywa, Okocimski spada do II ligi

I liga: Podsumowanie 31. kolejki. Bełchatów przegrywa, Okocimski spada do II ligi

I liga: Podsumowanie 30. kolejki. Bełchatów przegrywa, Górnik goni (fot.sxc.hu)
Na trzy kolejki przed końcem sezonu I ligi najbliżej awansu są Górnik Łęczna i GKS Bełchatów. „Brunatni” przegrali z Dolcanem Ząbki 2:1, ale zajmują drugie miejsce i nadal walczą o awans. Spadek do II ligi przypieczętował Okocimski KS Brzesko.
GKS Bełchatów zanotował trzecią porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Kamila Kieresia przegrali w Ząbkach z Dolcanem 2:1. Gospodarze mieli w pierwszej połowie dwa rzuty karne, które pewnie wykorzystał Dariusz Zjawiński. GKS zdołał zdobyć tylko bramkę kontaktową w 70. minucie, a na listę strzelców wpisał się Patryk Rachwał. Dolcan dzięki wygranej zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci tylko trzy punkty do miejsca premiowanego awansem.

Na zwycięską drogę powróciła Arka Gdynia, która po emocjonującym meczu pokonała Puszczę Niepołomice 3:2. Najpierw goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Adriana Budki, ale chwilę później Michał Szubert dal Arce remis. W 58. minucie Michał Kiełtyka zdobył kolejną bramkę dla Puszczy, ale potem gospodarze w dwie minuty strzelili dwa gole i ostatecznie wygrali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Paweł Wojowski i Michał Szubert.

Serię siedmiu spotkań bez porażki przerwała Olimpia Grudziądz, która tym razem poległa na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy strzelił w 35. minucie Zbigniew Zakrzewski.

Szans na utrzymanie nie ma już Okocimski KS Brzesko, który przegrał u siebie z także walczącym o byt w I lidze Stomilem Olsztyn 0:1. Goście wygrali dzięki bramce Grzegorza Lecha w końcówce meczu.

Do końca sezonu na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy pozostały trzy kolejki. Górnik Łęczna, aby awansować potrzebuje trzech punktów. O drugie miejsce, które zajmuje obecnie GKS Bełchatów walczą Dolcan Ząbki, Arka Gdynia i Olimpia Grudziądz.