T-ME: Widzew żegna się z ekstraklasą

T-ME: Widzew żegna się z ekstraklasą

Zawodnicy Widzewa (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Widzew Łódź przegrał na wyjeździe 0:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i został pierwszym spadkowiczem. W przyszłym sezonie zespół Artura Skowronka będzie rywalizował w pierwszej lidze.
Goście z Łodzi przeważali w pierwszej fazie spotkania, ale w 22. minucie dzięki kontrze na prowadzenie wyszli Gospodarze. Pietruszka podał w szesnastkę do Paweli, a tego sfaulował Leimonas. Rzut karny pewnie wykorzystał Kołodziej.

Pomimo straconej bramki nadal przeważali łodzianie, ale byli bardzo nieskuteczni. Podbeskidzie tymczasem po zmianie stron podwyższyło swoje prowadzenie. W 59. minucie Pawela przejął piłkę w środku pola i zagrał do Chmiela, który z linii pola karnego uderzył pod poprzeczkę.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Chrapek, który dostał podanie ze środka pola od Bartlewskiego.

Z powodu porażki Widzew Łódź został pierwszym zespołem, który spadł do pierwszej ligi. "Górale" dzięki wygranej zapewnili sobie z kolei pozostanie w ekstraklasie.