Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków

Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków

Hubert Wołąkiewicz wykonuje rzut karny w meczu przeciwko Wiśle Kraków (fot.Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań przegrał z Wisłą Kraków 2:3 na własnym stadionie w meczu 3. kolejki sezonu 2014-2015 T-Mobile Ekstraklasy.
Poznaniacy do przerwy przegrywali 0:2 po trafieniach Łukasza Garguły z 17. i 28. minuty. Wynik nie odzwierciedlał jednak w pełni wydarzeń boiskowych, gdyż Lech mógł przegrywać znacznie wyżej, jednakże Paweł Brożek zmarnował trzy niemal stuprocentowe sytuacje.

W drugiej połowie Lech zaatakował i w 83. minucie doprowadził do wyrównania po trafieniu Douglasa. Wcześniej bramkę kontaktową z karnego zdobył w 59. minucie Wołąkiewicz.

Mecz zakończyłby się remisem, gdyby nie fatalny błąd obrony Lecha Poznań. Prowadzenie i zwycięstwo Wiśle Kraków dał w 87. minucie wprowadzony za Brożka w drugiej połowie Wilde-Donald Guerrier