T-ME: Lech pokonał Lechię na pożegnanie Rumaka

T-ME: Lech pokonał Lechię na pożegnanie Rumaka

Mariusz Rumak (fot. KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań pokonał na wyjeździe 2:1 Lechię Gdańsk w meczu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili od 36. minuty po golu Stojana Vranjesa, ale w końcówce meczu dwie bramki dla "Kolejorza" zdobył Łukasz Teodorczyk. Spotkanie na PGE Arenie było ostatnim meczem, w którym wicemistrzów Polski prowadził Mariusz Rumak - podaje Sport.pl.
Mecz na trybunach obiektu w Gdańsku obejrzało 25529 kibiców. To najlepszy wynik od inauguracji stadionu, kiedy potyczkę z Cracovią obserwowało 34444 fanów.

Gospodarze prowadzili od 36. minuty, kiedy Vranjes wykorzystał rzut karny po faulu w polu karnym na nim samym w wykonaniu Wołąkiewicza. W 45. minucie czerwoną kartkę zobaczył jednak Sadajew, który brutalnie sfaulował Trałkę.

Osłabieni Lechiści dali sobie strzelić dwie bramki pod koniec spotkania - w 80. i 84. minucie na listę strzelców wpisał się Teodorczyk. Dzięki jego trafieniom Lech Poznań na pożegnanie z Mariuszem Rumakiem pokonał Lechię Gdańsk. We wtorek trener "Kolejorza" najprawdopodobniej zostanie zwolniony za kompromitującą porażkę w eliminacjach Ligi Europy z półamatorskim islandzkim Stjarnan.