NA ŻYWO: Real Madryt - Sevilla

NA ŻYWO: Real Madryt - Sevilla

Grzegorz Krychowiak (fot. CITYPRESS24 / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał Sevillę 2:0 i zdobył Superpuchar Europy. Obie bramki dla "Królewskich" strzelił Cristiano Ronaldo.
 90+3 min.
Koniec! Superpuchar Europy dla Realu dzięki dwóm golom Ronaldo.
 90+2 min.
Sevilla pod koniec wyraźnie przycisnęła Real. Ale chyba za późno.
 90+1 min.
Trzy minuty doliczone.
 89 min.
KRYCHOWIAK! Świetny strzał z 20 metrów! Casillas z problemami broni, ale piłka leciała koło niego. Gdyby futbolówka szybowała bardziej do boku - pewnie byłby debiut z bramką.
 86 min.
Illaramendi zastępuje Modricia.
 84 min.
Zmiany - Marcelo za Pepe, Diogo za Coke.
 82 min.
Ronaldo naciera z piłką. Zostaje zatrzymany zdecydowanie, ale i czysto przez Krychowiaka.
 79 min.
Na boisku coraz spokojniej. Real czeka na trofeum, Sevilla na końcowy gwizdek.
 75 min.
Rzut rożny dla Realu kończy się starciem Krychowiaka z Ramosem.
 72 min.
Isco zmienia Rodrigueza.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca meczu. Sevilla nie ma sposobu na dobrze zorganizowanych zwycięzców Champions League.
 68 min.
Ronaldo podaje do niekrytego Jamesa, który jednym przyjęciem układa sobie piłkę i uderza z woleja na bliższy słupek. Beto kapitalną paradą odbija strzał!
 66 min.
Aspas zmienia Vidala.
 64 min.
Benzema oddaje chytry strzał z linii pola karnego. Beto z problemami broni, do futbolówki dopada Coentrao... Ale jest na spalonym.
 61 min.
Pół godziny do końca. Real Madryt coraz bliżej pierwszego z sześciu trofeów zaplanowanych na ten sezon.
 57 min.
Suarez gra świetną piłkę do Vidala. Ten jednak pod linią końcową zaczyna się ślizgać na murawie i wszystko kończy się niczym.
 53 min.
Kroos ostro fauluje Krychowiaka. Żółta kartka.
 49 min.
Pressing Rodrigueza skutkuje - piłka trafia do Kroosa, ten gra do Benzemy, a ten do Ronaldo, który z kilkunastu metrów mocno uderza. Piłka po rękach Beto wpada do siatki!
 49 min.
GOOOOOOOOOOL! RONALDO PO RAZ DRUGI!
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Real zasłużenie prowadzi, ale Sevilla zdecydowanie nie przygląda się tylko wydarzeniom na boisku.
 45 min.
Żółta kartka dla Carvajala.
 40 min.
Vitolo ostro fauluje Ronaldo. Żółta kartka.
 38 min.
Vitolo na skrzydle zakręcił Carvajalem i dośrodkował... niestety do nikogo.
 34 min.
ŚWIETNIE CASILLAS! "Królewscy" niefrasobliwie wybijają piłkę z własnego pola karnego - tak, że trafia ona pod nogi Bakki, który z kilku metrów nie może pokonać Casillasa!
 30 min.
Ronaldo w środku pola gra do Jamesa, ten gra na skrzydło do Bale'a. Ronaldo w międzyczasie rozpędza się i wbiega w pole karne. Bale dośrodkowuje do niego, CR7 dostawia nogę i mamy bramkę.
 30 min.
GOOOOOOOOOOOL! RONALDO!
 26 min.
RONALDO! Ależ marnuje okazję! Benzema ze skrzydła gra do Ronaldo, który sprytnym przyjęciem otwiera sobie drogę przed bramkę. Sam na sam z Beto strzela jednak prosto w bramkarza.
 22 min.
Coentrao naciera lewą flanką. Dośrodkowuje piłkę... rykoszet i... piłka leci do bramki ponad Beto! W ostatniej chwili wybija ją jeden z obrońców.
 20 min.
Real łapie swój rytm, ale nagle Vitolo przejmuje piłkę na połowie Realu, wpada w pole karne i uderza z ostrego kąta. Casillas z problemami broni.
 18 min.
Groźna akcja Realu! James dorzuca piłkę w pole karne do rozpędzonego Bale'a, ten w pełnym biegu dokłada nogę i próbuje pokonać Beto, który jednak świetnie broni.
 15 min.
Modrić dośrodkowuje, Sevilla wybija, Real wraca z piłką pod pole karne... spalony.
 14 min.
A po rzucie rożnym znowu bez efektu. Piłka jednak szybko wraca pod pole karne, Bale uderza... rykoszet, znowu korner.
 14 min.
Ronaldo daje się sfaulować przed polem karnym i sam wykonuje rzut wolny. Ronaldo odmierza kroki, uderza... ponad poprzeczką. Ale po rykoszecie.
 12 min.
Bale spontanicznie strzela z dystansu. Rykoszet i rzut rożny, po którym wiele się nie dzieje.
 11 min.
Dziesięć minut za nami. Na razie lepiej prezentuje się Sevilla.
 9 min.
Bale rozpędza się z piłką i wywraca się przed polem karnym. Patrzy na sędziego, sędzia patrzy na piłkę. Gramy dalej.
 5 min.
Pierwszy kontakt z piłką Krychowiaka, który przejął futbolówkę po zagraniu Pepe.
 4 min.
Pierwszy strzał Ronaldo z dystansu. No, pewnie odda w nadchodzącym sezonie kilka lepszych.
 2 min.
Real gubi piłkę na własnej połowie, Suarez (nie ten) wpada z nią w pole karne i... rzut rożny, po których piłkę wybijają "Królewscy".
 1 min.
Gramy.

Składy. Krychowiak od pierwszej minuty na boisku!

Real Madryt: Iker Casillas - Dani Carvajal, Pepe, Segio Ramos, Fábio CoentrĂŁo - Luka Modrić, Toni Kroos, James Rodríguez - Gareth Bale, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

Sevilla: Beto - Coke, Federico Fazio, Nico Pareja, Fernando Navarro - Daniel Carriço, Grzegorz Krychowiak - Vitolo, Denis Suárez, Aleix Vidal, Carlos Bacca.
Pojedynek o Superpuchar to zapowiedź nowego sezonu w Europie - w najbliższych dniach wystartuje większość topowych europejskich lig.

Dzisiaj będziemy mogli wyciągnąć pierwsze wnioski dotyczące formy zwycięzców Champions League z poprzedniego sezonu - Realu Madryt. "Królewscy" nie zachwycili podczas przygotowań do sezonu i przegrali z Interem, Manchesterem United oraz Romą. Los Blancos grali jednak bez swoich największych gwiazd, które odpoczywały po mistrzostwach świata. Na boisku zobaczymy zapewne nowe nabytki Florentino Pereza - skuteczny na rynku transferowym prezydent Realu Madryt latem sprowadził króla strzelców mundialu Jamesa Rodrigueza oraz mistrza świata Toniego Kroosa. Real - zabójczo niebezpieczny już przed rokiem - teraz będzie jeszcze silniejszy.

Inne nastroje panują w Sevilli. Klub z Andaluzji poprzedni sezon zakończył na dziewiątym miejscu w Primera Division, ale triumfował w Lidze Europy. Podopiecznym Unaia Emery'ego w tym sezonie będzie jednak trudno zaprezentować poziom z poprzedniej kampanii ligowej - z klubem pożegnał się jego bez wątpienia najlepszy zawodnik, Ivan Rakitić. Chorwat przeszedł do FC Barcelony. Na boisku od pierwszej minuty zobaczymy za to prawdopodobnie Grzegorza Krychowiaka. Polski defensywny pomocnik trafił do Sevilli ze Stade de Reims.

Mecz odbędzie się w Cardiff - rodzinnym mieście Garetha Bale'a z Realu Madryt. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.