Real z Superpucharem Europy. Dobry mecz Krychowiaka

Real z Superpucharem Europy. Dobry mecz Krychowiaka

Kadr z meczu (fot. Marc Atkins / Offside / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał Sevillę 2:0 i zdobył Superpuchar Europy. Obie bramki dla "Królewskich" strzelił Cristiano Ronaldo. Z dobrej strony w zespole z Andaluzji zaprezentował się Grzegorz Krychowiak, dla którego był to debiut w hiszpańskim klubie.
Od początku spotkania zgodnie z przewidywaniami stroną przeważającą byli "Królewscy". Zwycięstwo zapewnił im jednak - niemal jak zawsze - Cristiano Ronaldo, który zdobył obie bramki.

Portugalczyk po raz pierwszy trafił do siatki w 30. minucie, kiedy sam rozpoczął akcję podaniem do Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk zagrał na skrzydło do Garetha Bale'a, a ten dośrodkował w szesnastkę do rozpędzonego CR7. Ronaldo tylko przystawił prawą nogę do piłki i otworzył wynik meczu. Cztery minuty później mogło być 1:1 - w doskonałej sytuacji z kilku metrów Ikera Casillasa nie pokonał jednak Carlos Bacca.

Zdobywca Złotej Piłki drugi raz do siatki trafił na początku drugiej połowy - w 49. minucie Ronaldo otrzymał podanie od Karima Benzemy i uderzył potężnie z kilkunastu metrów. Piłka po rękach golkipera wpadła do siatki.

Po drugim golu obie drużyny zwolniły tempo gry. Sevilla rozkręciła się dopiero pod koniec meczu. Groźny strzał w końcówce spotkania oddał m.in. Grzegorz Krychowiak, który był jedną z wyróżniających się postaci w Sevilli. Reprezentant Polski nie przypieczętował jednak swojego debiutu golem - Iker Casillas zdołał odbić piłkę.