El. LM: Arsenal ma awans, zawodnik z pola bronił karne

El. LM: Arsenal ma awans, zawodnik z pola bronił karne

Alexis Sanchez zdobył jednego gola w dwumeczu Arsenal - Besiktas (fot. Kieran Galvin - CameraSport / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się środowe spotkania IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Awans do fazy grupowej rozgrywek zapewniły sobie m.in. Arsenal i Łudogorec Razgrad. Bohaterem drugiej drużyny został piłkarz z pola, który bronił podczas... rzutów karnych.
"Kanonierzy" bardzo długo trzymali swoich kibiców w niepewności. Przed tygodniem Arsenal w Stambule bezbramkowo zremisował, dzisiaj zespół Arsene'a Wengera pokonał tureckich rywali jedną bramką - w 45. minucie do siatki trafił sprowadzony latem Alexis Sanchez.

Niesamowite emocje przeżyli z kolei fani Łudogorca Razgrad. Bułgarski klub pokonał 1:0 Steauę Bukareszt i o awansie miały zadecydować rzuty karne, ponieważ przed tygodniem padł taki sam wynik. W końcówce dogrywki czerwoną kartkę otrzymał jednak bramkarz gospodarzy Stojanov. Między słupkami zastąpił go Cosmin Moti i... obronił dwa rzuty karne, dzięki czemu jego drużyna wywalczyła sobie awans.

Do fazy grupowej LM dostały się ponadto Bayer Leverkusen, Malmoe FF i Athletic Bilbao.