El. ME: Hiszpanie wreszcie odbili się od dna. Macedonia rozgromiona

El. ME: Hiszpanie wreszcie odbili się od dna. Macedonia rozgromiona

Pedro (fot. Niklas Larsson / BildbyrvɂĶN / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W meczu grupy C eliminacji do mistrzostw Europy broniący tytułu Hiszpanie pokonali reprezentację Macedonii 5:1.
Hiszpania potrzebowała zwycięstwa swoich reprezentantów jak tlenu - po kompromitującym mundialu i porażce w sparingu z Francją mistrzowie Europy w końcu zagrali lepiej i pokonali Macedończyków 5:1.

Wynik meczu otworzył w 16. minucie Ramos, który wykorzystał rzut karny po faulu na Silvie. Już minutę później było 2:0 - Paco otrzymał świetne podanie od Juanfrana i skierował piłkę do pustej siatki.

W 28. minucie Macedończycy nagle zdobyli gola kontaktowego - Juanfran sfaulował w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Ibraimi.

Kolejne gole strzelali już jednak tylko gospodarze. W doliczonym czasie pierwszej połowy strzałem z dystansu na 3:1 podwyższył Busquets, w 50. minucie trafił Silva, a w 90. minucie wynik meczu ustalił Pedro.