Bundesliga: Bayern ograł Stuttgart. Lewandowski asystował

Robert Lewandowski (fot. EXPA/ Eibner/ Kolbert / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał 2:0 VfB Stuttgart w meczu 3. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski asystował przy bramce Franka Ribery'ego.
Bawarczycy rozegrali kolejne przeciętne spotkanie i długo rozgrywali piłkę, ale nie mieli problemu z pokonaniem rywali. Pierwszy gol padł już w 27. minucie - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne jeden z gości pod naporem Lewandowskiego zagrał głową do... Goetzego. Reprezentant Niemiec uderzył z kilkunastu metrów i otworzył wynik meczu.

Lewandowski mógł strzelić swoją bramkę w 73. minucie. Po uderzeniu z dystansu Alonso piłka odbiła się od słupka. Dopadł do niej pierwszy Polak i... także trafił w słupek.

"Lewy" jednak zaliczył punkt w klasyfikacji kanadyjskiej - w 85. minucie po szybkiej kontrze dograł do Ribery'ego. Francuz uderzył między nogami bramkarza i ustalił wynik meczu.