Puchar Polski: Legia rozbiła Miedź Legnicę

Kadr z meczu (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Mistrzowie Polski nie zlekceważyli Miedzi Legnica. Henning Berg na mecz 1/16 finału Pucharu Polski z pierwszoligowcem wystawił mocny skład, a goście ze stolicy wygrali 4:0.
Norweski szkoleniowiec mistrzów Polski trzy dni po prestiżowym meczu z Wisłą Kraków znowu wystawił mocny skład - mecz z Miedzią od pierwszej minuty rozpoczęli m.in. Miroslav Radović i Ondrej Duda.

I choć gospodarze mieli swoje szanse, to cztery bramki zdobyli Legioniści. Wynik meczu otworzył w 22. minucie Ivica Vrdoljak, który uderzył technicznie z kilkunastu metrów.

Kolejne bramki padły po zmianie stron - w 48. minucie trafił Radović, który przejął piłkę pod bramką rywali i uderzył pod poprzeczkę. W 56. minucie po szybkiej kontrze podwyższył na 3:0 Jakub Kosecki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił "Rado".

W 1/8 finału PP Legia zmierzy się z Pogonią Szczecin. "Portowcy" pokonali w swoim meczu 3:2 Dolcan Ząbki.