Puchar Polski: Lech awansował, Wisła... nie oddała strzału

Puchar Polski: Lech awansował, Wisła... nie oddała strzału

Kadr z meczu (fot. PAWEL JASKOLKA / PRESSFOCUS/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków 2:0 i awansował do 1/8 Pucharu Polski. Podopieczni Franciszka Smudy tego meczu raczej nie mogli wygrać, ponieważ... nie oddali nawet jednego strzału - podaje Sport.pl.
Franciszek Smuda przywiózł do Poznania rezerwowy skład, w którym jedynym bardzo doświadczonym zawodnikiem był Dariusz Dudka. Pomimo przytłaczającej przewagi "Kolejorza" bramki padły jednak dopiero po zmianie stron.

Obie zdobył Bartłomiej Pawłowski, który najpierw w 66. minucie wykorzystał błąd Wiślaków i po rzucie rożnym uderzył do siatki, a 10 minut później ustalił wynik meczu.

Warto odnotować, że Lech Poznań w trakcie całego meczu oddał 21 strzałów. Wisła nie uderzyła nawet raz - i to nawet niecelnie.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Pawłowski (67.), 2:0 Pawłowski (77.)

LECH: Gostomski - Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (63. Douglas) - Trałka, Jevtić (78. Drewniak), Lovrencsics, Hämäläinen, Keita - Sadajew (15. Pawłowski)

WISŁA: Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier, Uryga, Dudka, Zając (58. Kolanko), Lech (78. Kuczak), Sarki (71. Garguła), Stępiński