Bundesliga: Następca Lewandowskiego uratował Borussię

Ciro Immobile (fot. EXPA/ Eibner/ Schueler / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund w meczu 5. kolejki Bundesligi zremisowała 2:2 z VfB Stuttgart. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali odrobić straty dzięki trafieniom Pierre-Emericka Aubameyanga oraz Ciro Immobile.
Po dwóch golach Daniela Didaviego z 48. i 68. minuty zanosiło się na kolejny nieudany występ wicemistrzów Niemiec. Podopieczni Juergena Kloppa zdołali jednak wyrównać w ciągu ostatnich 20 minut meczu.

Gola kontaktowego w 73. minucie strzelił Aubameyang, a bramkę wyrównującą zdobył w 86. minucie Immobile. Dla Włocha był to pierwszy gol w Bundeslidze - choć mamy już piątą kolejkę sezonu.

W barwach BVB mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski nadal leczy kontuzję.

Borussia Dortmund z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli Bundesligi.