T-ME: Górnik nadal niepokonany w Łęcznej

T-ME: Górnik nadal niepokonany w Łęcznej

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk (fot. FOT. ARTUR PODLEWSKI / 058sport.pl / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Bramkę dla zielono-czarnych zdobył Patrik Mraz. Remis ekipie z Gdańska uratował Antonio Colak.

Piątkowy mecz był historyczny, bowiem Górnik jeszcze nigdy nie grał z Lechią w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna trenera Tomasza Untona już w 5. minucie mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Nikoli Lekovicia z lewej strony Piotr Grzelczak uderzył piłkę głową, ale gospodarzy uratował słupek. Od początku zespół z Gdańska miał przewagę w ofensywie.

Choć nic tego nie zapowiadało w  23. minucie było 1:0 dla Górnika. Patrik Mraz wykonywał rzut wolny z samego rogu boiska i mocnym strzałem pokonał Mateusza Bąka. Chwilę później goście mogli doprowadzić do remisu. Antonio Colak trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Przed przerwą zielono-czarni mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale zabrakło im wykończenia. W kluczowym momencie pogubił się Shpetim Hasani, a strzały Grzegorza Bonina i Fedora Cernycha były zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza.

Chwilę po zmianie stron Lechia zdobyła wyrównującego gola. Colak popisał się efektowną indywidualną akcją i trafił do siatki. Ekipa z Gdańska chciała szybko zdobyć drugą bramkę, ale brakowało jej skuteczności. Łęcznianie cofnięci na własną połowę pewnie spisywali się w defensywie. Od 81. minuty gospodarze grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Mraz. To już jednak nie miało wpływu na końcowy rezultat. Górnik zremisował z Lechią 1:1 i pozostaje niepokonany na własnym boisku w tym sezonie.

W następnej kolejce Górnik zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Lechia na własnym boisku podejmie Koronę Kielce.