Guardiola po porażce: Zdominowaliśmy rywala w dziesiątkę

Guardiola po porażce: Zdominowaliśmy rywala w dziesiątkę

Pep Guardiola (fot. EXPA/ Eibner/ Kolbert / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał 2:3 z Manchesterem City w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po meczu Pep Guardiola pochwalił jednak swój zespół.
Bawarczycy grali w dziesiątkę od 20. minuty po czerwonej kartce dla Mehdiego Benatii, który sfaulował w polu karnym Sergio Aguero. Argentyńczyk po chwili wykorzystał rzut karny i sytuacja "The Citizens" była bardzo komfortowa. Goście z Bawarii, choć grali w dziesiątkę, na przerwę schodzi... prowadząc - po golach Xabiego Alonso i Roberta Lewandowskiego. Trzech punktów mistrzowie Niemiec jednak nie zdobyli - w końcówce meczu po indywidualnych błędach obrońców dwie kolejne bramki zdobył Aguero.

Po meczu Pep Guardiola chwalił jednak swój zespół. - Dominowaliśmy, ale popełniliśmy dwa błędy. To się zdarza, dlatego przegraliśmy. Przykro mi z powód graczy, ponieważ nie zasłużyli dzisiaj na porażkę. Grali niesamowicie - powiedział.