Premier League: Manchester United zdeklasował Liverpool

Robin van Persie (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Manchester United w hitowym spotkaniu 16. kolejki Premier League pokonał Liverpool 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wayne Rooney, Juan Mata oraz Robin van Persie.
Pierwsza bramka padła już w 12. minucie spotkania. Antonio Valencia na skrzydle ograł dwóch rywali i zagrał na linię pola karnego. Tam już czekał Wayne Rooney - Anglik precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki.

W 40. minucie było 2:0. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Juan Mata skierował piłkę do siatki. Hiszpan był jednak na dużym spalonym.

Wynik meczu ustalił w 71. minucie Robin van Persie. Holender dostał po kontrze piłkę od Maty i strzelił prosto do bramki.

Warto odnotować także doskonałą postawę w bramce "Czerwonych Diabłów" Davida De Gei. Hiszpan zanotował kilka doskonałych interwencji.