Boxing Day: Łatwa wygrana United i świetny mecz Rooneya

Boxing Day: Łatwa wygrana United i świetny mecz Rooneya

Wayne Rooney (fot. Marc Atkins / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia z okazji Boxing Day tradycyjnie gra angielska ekstraklasa. Manchester United w meczu 18. kolejki Premier League bez trudu pokonał Newcastle 3:1. Dwie bramki i asystę zanotował Wayne Rooney.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 23. minucie po świetnej akcji. Falcao dostał podanie w pole karne za linię obrony - Kolumbijczyk na wślizgu zagrał do wbiegającego w pole karne Rooneya. Rozpędzony Anglik z kilku metrów huknął prosto do siatki.

13. minut później było 2:0 - "Czerwone Diabły" przejęły piłkę na połowie rywala, Mata zbiegł z nią do środka boiska ze skrzydła i przeciął linię obrony podaniem do Rooneya. Anglik po raz kolejny uderzył nie do obrony.

W 53. minucie było już praktycznie po meczu - Rooney ze środka pola zagrał długą piłkę w szesnastkę, a Robin van Persie uderzył głową przy słupku.

W 87. minucie rzut karny po faulu w polu karnym wykorzystał Cisse.

Dzięki wygranej zespół z Old Trafford z 35 punktami na koncie umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.