Lewandowski: Jak eksploduję, strzelę 20 goli

Robert Lewandowski (fot.cLukasz Skwiot / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium zawodzi na początku rundy rewanżowej Bundesligi. Niemieckie media szukają winnych i zarzucają Robertowi Lewandowskiemu brak skuteczności. Polak żalił się w niemieckich mediach, że chce pomóc drużynie, ale nie ma jak – podaje WP.PL.
W przegranym 1:4 meczu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski grał od pierwszej minuty. Napastnik nie błysnął jednak formą i kolejne spotkanie z Schalke 04 zaczął na ławce rezerwowych. Bayern musiał zadowolić się remisem 1:1.

– Generalnie chciałbym grać w każdym meczu po 90 minut. Muszę to zaakceptować, mimo że siedzenie na ławce nie jest proste. Chcesz pomóc drużynie, ale nie możesz – powiedział Lewandowski.

Reprezentant Polski przyzwyczaił kibiców, że w Bundeslidze regularnie trafia do siatki. Teraz jego dorobek może nie być tak imponujący jak w poprzednich sezonach w BVB, gdy na koniec sezonu miał na koncie co najmniej 20 goli. Lewandowski przekonuje jednak, że wróci do optymalnej formy.

– 13 bramek w pozostałych 15 spotkaniach? To będzie trudne. Ale gdy eksploduję, to jest to możliwe – zapowiedział 26-latek.