LM: Kompromitacja Borussii. Trzy gole i awans Juventusu

LM: Kompromitacja Borussii. Trzy gole i awans Juventusu

Kadr z meczu (fot. Lukasz Skwiot / Foto Olimpik/ Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała z Juventusem 0:3 i odpadła z Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch z kolei awansowali do ćwierćfinału. Dwie bramki dla włoskiego zespołu zdobył Carlos Tevez. Jedno trafienie dołożył Alvaro Morata.
Rewanżowy mecz w Dortmundzie idealnie zaczął się dla Juventusu. W 3. minucie Tevez popisał się strzałem z dystansu po podaniu Evry i piłka wpadła do siatki. Gracze Juergena Kloppa starali się atakować, ale rywale zostawiali im bardzo mało miejsca. W 27. minucie Pogba musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, ale nie pokrzyżowało to planów „Starej Damy”.

Po zmianie stron Juventus dopełnił formalności. Borussii nie pomógł nawet Jakub Błaszczykowski, który na boisku pojawił się w 63. minucie. Polak częściowo zawinił przy stracie drugiego gola, bowiem po jego błędzie rywale mieli otwartą drogę do bramki. W 70. minucie do siatki trafił Morata, a wynik spotkania ustalił chwilę później Tevez.

Juventus ostatecznie wygrał z Borussią na Signal Iduna Park 3:0. W dwumeczu włoska drużyna pokonała graczy z Dortmundu 5:1.