LE: Anglia bez pucharów, blamaż Skorupskiego, gole Polaków

Łukasz Skorupski (FOT.AFLO/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Zakończyły się rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Jednym z wydarzeń wieczoru jest wyeliminowanie ostatniego angielskiego zespołu z europejskich pucharów. Dynamo Kijów rozbiło Everton, a gola zdobył Łukasz Teodorczyk. Z rozgrywek wyleciała także Roma - przy dużym udziale bramkarza Łukasza Skorupskiego.
Fiorentina rozbiła Romę na Stadio Olimpico aż 3:0, a przy jednej z bramek zawiódł polski golkiper. Łukasz Skorupski w 18. minucie podjął koszmarną decyzję - chciał utrzymać piłkę w polu gry po podaniu od kolegi z zespołu. W efekcie podał do... rywala. Alonso bez trudu trafił do pustej siatki.

Z Europą pożegnał się także ostatni angielski zespół. Po blamażu ekip z Premier League w Lidze Mistrzów teraz z pucharami rozstał się Everton, który przegrał z Dynamem Kijów aż 2:5. Jedną z bramek zdobył Łukasz Teodorczyk.

Do siatki w meczu z Zenitem Sankt Petersburg aż dwukrotnie trafił będący w wyśmienitej formie Kamil Glik. Obrońca Torino raz był jednak na minimalnym spalonym, więc sędzia gola nie uznał. W efekcie Turyńczycy pomimo wygranej pożegnali się z pucharami, ponieważ pierwszy mecz przegrali 0:2.

Z rozgrywkami pożegnał się także Ajax Arkadiusza Milika. Przez tygodniem pierwszy mecz 1:0 wygrało Dnipro, w rewanżu po 90 minutach jedną bramką prowadzili Holendrzy. W dogrywce udało się wyrównać Ukraińcom. Gospodarzy stać było na jeszcze jedno trafienie, ale do awansu z powodu wyjazdowej bramki gości potrzebowali dwóch.

Awans przypieczętowała z kolei Sevilla Grzegorza Krychowiaka, która po raz drugi pokonała Villareal.