NA ŻYWO: Lech Poznań - Błękitni Stargard Szczeciński

NA ŻYWO: Lech Poznań - Błękitni Stargard Szczeciński

Kadr z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Lech Poznań (fot. Adam Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań zagra w finale Pucharu Polski. „Kolejorz” odrobił straty z pierwszego meczu i pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński 5:1. Bramki dla zespołu Macieja Skorży zdobyli Paulus Arajuuri, Dariusz Formella, Kasper Hamalainen i Dawid Kownacki. Jedno trafienie dla Błękitnych na swoje konto zapisał Piotr Wojtasiak.
 120 min.
KONIEC! Lech Poznań w finale Pucharu Polski. Błękitni kończą niesamowitą pucharową przygodę.
 117 min.
Ostatnie minuty. Błękitni żegnają się powoli z Pucharem Polski...
 113 min.
Lech chyba nie da już zrobić sobie krzywdy. Błękitni jeszcze walczą, ale wyraźnie brakuje im sił.
 106 min.
GOOOL! Doskonałe dośrodkowanie w szesnastkę i Kownacki po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Młody napastnik Lecha znowu trafił głową do siatki.

Gramy!
 105 min.
Koniec pierwszej części dogrywki.
 104 min.
Nieudane dośrodkowanie Hamalainena, piłka poza boiskiem. To chyba koniec marzeń Błękitnych o finale. Lech kontroluje sytuację.
 100 min.
GOOOOL! Hamalainen wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza!
 98 min.
Lech dominuje. Błękitni bronią się resztkami sił...
 95 min.
Inczewski wszedł za Fadeckiego.

Przez problemy techniczne w drugiej połowie umknęły nam zmiany. W Lechu na boisku pojawił się Jevtić i Ubiparip. W ekipie gości wszedł Wiśniewski. Żółte kartki dostali Jevtić i Formella.

Zaczynamy dogrywkę!
 90 min.
Przepraszamy za problemy techniczne. W drugiej połowie Lech podwyższył na 3:1 po bramce Kownackiego w 74. minucie. Będzie dogrywka!
 45+1 min.
Przerwa. Lech prowadzi 2:1. Przed Błękitnymi trudne 45 minut.
 44 min.
GOOOL! Bramka do szatni! Formella zamknął precyzyjne dośrodkowanie i pewnie posłał piłkę do siatki.
 40 min.
Płaski strzał Kownackiego, ale Ufnal pewnie łapie piłkę. Błękitni dzielnie się bronią.
 38 min.
Linetty uderzył z linii szesnastki, ale obok bramki. Cały czas dominują gospodarze.
 34 min.
GOOOOL! Mamy remis! Arajuuri dostał piłkę w szesnastkę i uderzeniem głową pokonał bramkarza, który nie mógł zbyt wiele zrobić w tej sytuacji.
 30 min.
Jeszcze asystent trenera Kapuścińskiego wylądował na trybunah za dyskusje z arbitrem. Dzieje się w Poznaniu!

Kosakiewicz faulował Trałkę i dostał żółtą kartkę. To drugie upomnienie, więc gracz Błękitnych wylatuje z boiska!
 26 min.
Keita opuścił boisko, w jego miejsce Formella. Pomocnik Lecha nabawił się chyba jakiejś kontuzji.
 19 min.
GOOOOL! BŁĘKITNI NA PROWADZENIU! Całą seria błędów Lecha. Fadecki przedarł się w pole karne, wycofał piłę do Wojtasiaka, który uderzył pod poprzeczkę!
 17 min.
Małe spięcie na boisku. Żółte kartki dla Kosakiewicza i Keity.
 14 min.
Pustelnik w ostatniej chwili wybił piłkę! Kownacki szykował się już do strzału. Byłoby groźnie!
 12 min.
Zbyt mocne dośrodkowanie Keity, piłka za linią końcową. Spieszą się gospodarze, ale na razie brakuje dokładności pod bramką.
 11 min.
Lechici dominują, a goście nastawieni na defensywę. "Kolejorz" narzucił swój styl gry. Trudne minuty przed graczami Błękitnych...
 9 min.
Kownacki posyła piłkę do siatki, ale nie ma gola. Wcześniej był spalony.
 8 min.
Pierwsza akcja Błękitnych, ale Gutowski złapany na spalonym.
 6 min.
Żółta kartka dla Kownackiego, który bezmyślnie faulował Ufnala.
 5 min.
Kolejna akcja Lecha! Interwencja Ufnala po strzale Hamalainena. Chwilę później rzut rożny, po któym bramkarz Błękitnych musiał wybijać piłkę po uderzeniu głową Kamińskiego.
 2 min.
Szansa Lecha! Pawłowski był niepilnowany z prawej strony. Pomocnik gospodarzy uderzył na dalszy słupek. Zabrakło niewiele!

Zaczynamy!

Oba zespoły już są na boisku! Za chwilę początek spotkania.

Składy:

Lech: Gostomski - Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas - Trałka, Linetty - Pawłowski, Hamalainen, Keita - Kownacki

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz - Liśkiewicz, Pustelnik Wawszczyk, Fadecki, Gutowski, Poczobut, Wojtasiak, Flis, Gajda

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem Poznań a Błękitnymi Stargard Szczeciński przejdzie do historii. „Kolejorz” objął prowadzenie w 9. minucie po bramce Zaura Sadajewa, ale w drugiej połowie podopieczni Macieja Skorży skompromitowali się. Drugoligowcy wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie wygrali 3:1. Jednym z autorów sensacyjnego wyniku był Tomasz Pustelnik, który dwukrotnie trafił do siatki poznaniaków.

Treningi w święta i pełna mobilizacja

Poblamażu z Błękitnymi w Lechu nastąpiło małe trzęsienie ziemi. W szatni zjawił się prezes klubu, a trener zaplanował dodatkowe treningi. W Wielką Sobotę zespół z Bułgarskiej grał z GKS-em Bełchatów. Poznaniacy wygrali 2:1, ale potem wolnego nie było. W Wielkanoc wszyscy musieli stawić się w klubie. Skorża zapowiadał, że świąt nie będzie w ogóle. - Musimy się przygotować do niego jak najlepiej, dlatego trenujemy i w niedzielę, i w poniedziałek – mówił szkoleniowiec.

Kibice szturmują kasy

Kibice ze Stargardu Szczecińskiego szykują się do wyjazdu na mecz w Poznaniu. Zainteresowanie rewanżowym meczem półfinału Pucharu Polski przerosło najśmielsze oczekiwania. W czwartek na Inea Stadion może zawitać ponad dwa tysiące fanów Błękitnych. Wszystko dzięki dodatkowej puli biletów, którą Lech udostępnił sympatykom swoich rywali. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie 40 autokarów z kibicami Błękitnych.

Historia przeciw Lechowi

Ekipa z Poznania nie ma powodów do optymizmu. Można się spodziewać, że w czwartek od pierwszej minuty rzuci się do ataku, żeby za wszelką cenę odwrócić niekorzystny rezultat. W historii rozgrywek o Puchar Polski tylko trzy drużyny wywalczyły awans do kolejnej rundy, po porażce 1:3 w pierwszym meczu. W sukces podopiecznych Skorży wierzy jednak były napastnik Lecha Piotr Reiss. - Życzę Kolejorzowi, żeby zdecydowanie awansował do finału i myślę, że tak będzie – powiedział Reiss. - Kiedy piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego przyjadą do Poznania, gdzie na stadion przyjdą kibice Lecha, to nie będzie to takie spotkanie, jak ci chłopacy grali u siebie – dodał były napastnik, który w barwach Lecha zdobył dwa Puchary Polski.

Mecz Lech Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński w czwartek o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.