Derby Manchesteru dla United! Sześć goli na Old Trafford

Derby Manchesteru dla United! Sześć goli na Old Trafford

Ashley Young (FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Manchester United pewnie pokonał lokalnego rywala w meczu 32. kolejki angielskiej ekstraklasy. Dzięki wygranej "Czerwone Diabły" umocniły się na podium Premier League.
Choć "Czerwone Diabły" od dłuższego czasu nie radziły sobie z lokalnym rywalem, przed meczem większość ekspertów typowała ich zwycięstwo - głównie z powodu słabej formy "The Citizens".

Nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie po golu Sergio Aguero dzięki podaniu od Davida Silvy. Już sześć minut później był remis - do siatki trafił Ashley Young. W 27. minucie gospodarze prowadzili - po dośrodkowaniu od Younga do bramki głową trafił Marouane Fellaini.

Manchester United kontynuował rozbijanie "Obywateli" po przerwie. W 67. minucie Wayne Rooney zagrał prostopadłą piłkę do Juana Maty, a Hiszpan pokonał Joe Harta. Arbiter w tej sytuacji powinien był jednak odgwizdać spalonego.

W 73. minucie trafił Chris Smalling i było już 4:1. Znowu asystował Young, który tym razem dośrodkował z rzutu wolnego. Rozluźnieni gospodarze pozwolili rywalom na zmniejszenie straty - w 89. minucie do bramki po raz drugi trafił Sergio Aguero, ale po chwili mecz się zakończył.

Walka o podium Premier League

Dzięki wygranej Manchester United umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli Premier League. City traci do bardziej utytułowanego rywala już cztery punkty.