LM: Juventus pokonał Monaco. Zadecydował rzut karny

Vidal wykorzystuje rzut karny (FOT. LIVERANI/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Juventus pokonał AS Monaco 1:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył w 57. minucie Arturo Vidal.
Juventus rozpoczął mecz jako zdecydowany faworyt, ale podobnie jak przeciwko gracze Monaco odważnie rozpoczęli spotkanie.

W pierwszej połowie oba zespoły były jednak bardzo nieskuteczne. Juventus prowadził grę, ale nie miał pomysłu na obronę z księstwa. Goście kontrowali, ale bez efektów.

Jedyna bramka padła w 57. minucie. Morata został sfaulowany w polu karnym przez Carvahlo - tak przynajmniej zadecydował sędzia, ale była to kontrowersyjna decyzja. Rzut karny wykorzystał Vidal, który uderzył pod poprzeczkę i ustalił wynik meczu. Sytuację gości próbował ratować jeszcze Berbatow, który grał ostatnie 20 minut. Bułgar po jednym z rzutów rożnych uderzył dobrze głową, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.