T-ME: Koniec sezonu zasadniczego. Legia liderem

Kadr z meczu Legia - Pogoń (FOT. ALEKSANDER MAJDANSKI / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Zakończyły się spotkania 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dzięki wygranej 2:1 nad Pogonią Szczecin liderem po sezonie zasadniczym jest Legia Warszawa. Mistrzowie Polski wyprzedzają wicemistrzów - poznańskiego Lecha.
Mistrzowie Polski zakończyli sezon na pierwszym miejscu, ale nie było to takie pewne - Legioniści niespodziewanie przegrywali z Pogonią Szczecin już od 3. minuty, kiedy do bramki po strzale głową trafił Zwoliński. Gospodarze straty odrobili dopiero w drugiej połowie. W 50. minucie wolejem wyrównał Guilherme, a w 69. minucie prowadzenie dał "Wojskowym" Lewczuk, który wykorzystał dośrodkowanie Furmana i trafił głową do siatki.

Łatwiej poszło "Kolejorzowi",  który bez większych trudności pokonał Podbeskidzie 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie. W 48. minucie trafił Formella, który wykorzystał fatalny błąd debiutującego w zespole "Górali" Mazana. Obrońca zgubił piłkę na własnej połowie, co wykorzystał zawodnik gości. Na 2:0 w 88. minucie podwyższył Hamalainen.

Jak przed rokiem

Legia Warszawa zakończyła sezon zasadniczy na pierwszym miejscu z dwoma punktami przewagi nad Lechem, co po podzieleniu punktów daje jej zaledwie oczko przewagi. Przed rokiem Legia także wyprzedzała Lecha, ale po 30 kolejkach przed podziałem miała o 10 pkt więcej od wielkopolskiego klubu.

Pierwsze miejsce w tabeli daje jednak mistrzom Polski zasadniczą przewagę - w najbliższej kolejce podejmą Lecha na własnym obiekcie.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:0

Grupa mistrzowska: Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk

Grupa spadkowa: Korona Kielce, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Cracovia, Górnik Łęczna, Ruch Chorzów, GKS Bełchatów, Zawisza Bydgoszcz