T-ME: Cudu nie było. Zawisza spada do I ligi

T-ME: Cudu nie było. Zawisza spada do I ligi

Kadr z meczu Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zawisza Bydgoszcz i GKS Bełchatów spadają z T-Mobile Ekstraklasy. Utrzymanie wywalczył za to Górnik Łęczna, który pokonał „Brunatnych” 1:0.

Bój o utrzymanie toczył się do ostatniej kolejki. W Łęcznej Górnik podejmował GKS Bełchatów, który szansę na pozostanie elicie stracił po remisie z Koroną Kielce 2:2. „Brunatni” na Lubelszczyźnie przegrali 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Górnika zdobył Hasani w 24. minucie, który po dograniu Cernycha z kilku metrów posłał piłkę do siatki. Zespół Jurija Szatałowa wygraną przypieczętował utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

Ligowy byt zapewniła sobie także Korona, która wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:1. Dwie bramki dla drużyny z Kielc zdobył Luis Carlos, a zwycięstwo przypieczętował Jacek Kiełb trafieniem z rzutu karnego. Jedynego gola dla „Górali” zdobył Dariusz Kołodziej.

Spadek Zawiszy

Zawisza Bydgoszcz miał jeszcze matematyczne szanse na pozostanie w elicie. Warunkiem było zwycięstwo w ostatniej kolejce. Zespół Mariusza Rumaka walczył do ostatnich minut, ale ostatecznie przegrał z Ruchem Chorzów 2:3. W przyszłym sezonie drużyna z Bydgoszczy zagra w I lidze.