FC Barcelona wygrywa Ligę Mistrzów!

Kadr z meczu Juventus Turyn - FC Barcelona (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona zdobyła piąty Puchar Europy w historii. W finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Katalończycy pokonali Juventus Turyn 3:1. Bramki dla zespołu Luisa Enrique zdobyli Ivan Rakitić, Luis Suarez i Neymar. Jedno trafienie dla „Starej Damy” zapisał na swoje konto Alvaro Morata.

Barcelona rozpoczęła finał Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Berlinie od mocnego uderzenia. W 4. minucie Iniesta dostał piłkę od Neymara w szesnastce i szybko odegrał do Rakiticia, który z kilku metrów pokonał Buffona. Gracze Juventusu nie załamali się po stracie gola. Chwilę po trafieniu Katalończyków do remisu mógł doprowadzić Morata, ale po podaniu Vidala posłał piłkę minimalnie za wysoko. W 26. minucie oglądaliśmy efektowny strzał w wykonaniu Marchisio. Włoch uderzył z pierwszej piłki z linii szesnastki, ale zabrakło mu precyzji. Gdyby trafił w światło bramki, Ter Stegen byłby bez szans. Barcelona miała ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie stworzyła wielu groźnych sytuacji. Z dystansu dwa razy szczęścia próbował Suarez, jednak brakowało mu wykończenia. Do przerwy Barcelona prowadziła z Juventusem 1:0.

Morata dał nadzieję „Starej Damie”

Po zmianie stron podopieczni Luisa Enrique mogli szybko podwyższyć prowadzenie. Najpierw Buffon świetnie interweniował po strzale Suareza, a chwilę później po kapitalnej wymianie podań spudłował Messi. Niemoc rywali wykorzystał Juventus. W 55. minucie Tevez uderzał z kilkunastu metrów z niewygodnej pozycji. Ter Stegen odbił piłkę przed siebie. Błyskawicznie przejął ją Morata, który uderzeniem z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Emocje do ostatniej minuty

Przy stanie 1:1 oba zespoły ruszyły do ataku. Oglądaliśmy mnóstwo podbramkowych sytuacji, ale także nieskuteczności w kluczowych momentach. Kiedy Juventus złapał wiatr w żagle, Barcelona znowu wyszła na prowadzenie. W 68. minucie Katalończycy przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Najpierw uderzał Messi, Buffon nie dał rady złapać piłki. Szybko odnalazł się w tej akcji Suarez, który przejął futbolówkę i trafił do bramki. Kilka minut później Neymar mógł wpisać się na listę strzelców. Brazylijczyk trafił do siatki, już świętował swojego gola, ale sędzia wcześniej użył gwizdka, bowiem Neymar zagrał piłkę ręką. Juventus nie poddawał się do ostatnich minut, jednak defensywa „Dumy Katalonii” grała bez zarzutu. Zdobycie trofeum podopieczni trenera Enrique przypieczętowali w doliczonym czasie gry. Kontrę swojego zespołu pewnym strzałem na dalszy słupek zakończył Neymar.

FC Barcelona wygrała z Juventusem Turyn 3:1 w finale Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. To piąty Puchar Europy „Dumy Katalonii” w historii.