Lech Poznań po raz siódmy mistrzem Polski

Lech Poznań po raz siódmy mistrzem Polski

Lech Poznań został mistrzem Polski. "Kolejorz" zremisował w ostatniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy z Wisłą Kraków 0:0, dzięki czemu zdobył cenny jeden punkt.
Właśnie tyle przewagi nad Legią Warszawa ma na finiszu Lech.

Finał Pucharu Polski dla Legii

Legia Warszawa pokonała 2:1 Lech Poznań i zdobyła siedemnasty w historii klubu Puchar Polski. Mecz zaczął się dla Legionistów fatalnie. Do własnej bramki trafił Tomasz Jodłowiec. Reprezentant Polski wkrótce jednak zrehabilitował się, a w drugiej połowie Lechitów dobił Marek Saganowski.

Od początku spotkania groźniejsi byli zawodnicy z Poznania. Drużyna Macieja Skorży zdominowała środek pola i groźnie atakowała warszawski zespół. Podopieczni Henninga Berga nie mieli żadnych argumentów.

Ukoronowaniem przewagi wicemistrzów Polski była bramka z 20. minuty. Z rzutu wolnego dośrodkował Douglas, a futbolówkę we własnej bramce umieścił Jodłowiec. Reprezentant Polski wygrał co prawda w powietrzu pojedynek o piłkę, ale stracił nad nią kontrolę. Futbolówka odbiła mu się od pleców i wpadła do siatki.