Copa America: Chile wygrywa pierwszy raz w historii! Messi znowu o włos od sukcesu

Copa America: Chile wygrywa pierwszy raz w historii! Messi znowu o włos od sukcesu

Lionel Messi (fot. Niklas Larsson / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Po serii rzutów karnych reprezentacja Chile pokonała w finale Copa America Argentynę i sięgnęła i po raz pierwszy w historii wygrała mistrzostwa Ameryki Południowej. Regulaminowy czas gry i dogrywka zakończyły się bezbramkowym remisem.
Chilijczycy grali w finale Copa America po raz piąty, ale wszystkie poprzednie podejścia przegrali. Gospodarze turnieju przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani i rzucili się na Argentyńczyków, ale nie potrafili zdobyć bramki. Po zmianie stron role się odwróciły, ale także Albicelestes byli nieskuteczni.

W doliczonym czasie gry po szarży Messiego doskonałą okazję strzelecką miał Higuain, ale napastnik Napoli zmarnował sytuację.

Rzuty karne

Ponieważ dogrywka także nie przyniosła bramek, sędzia zarządził konkurs jedenastek. Te znacznie lepiej wykonywali Chilijczycy i wygrali je 4:1. Ze strony Argentyny najpierw fatalnie przestrzelił znowu Higuain, a po chwili strzał Banegi obronił Bravo. Rywalizację zakończył Sanchez, który piękną "panenką" pokonał Romero

Messi znowu z niczym

Porażkę szczególnie przeżył Leo Messi. Czterokrotny zdobywca Złotej Piłki, który w tym sezonie z FC Barceloną znowu wygrał wszystko, co mógł, przegrywa kolejny duży finał z kadrą. Przed rokiem Argentyńczycy ulegli w finale mundialu Niemcom. Teraz w finale Copa America.