El. LE: Jagiellonia masakruje rywala. 8:0!

Zawodnicy Jagiellonii (RAFAL OLEKSIEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL) Źródło:Newspix.pl
Jagiellonia Białystok rozstrzelała rywali i awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Podlaski klub pokonał w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy Kruoję Pokroje aż 8:0.
Białostoczanie przed rewanżem byli w dobrej sytuacji - przed tygodniem na Litwie wygrali 1:0. Wynik był jednak lepszy, niż gra - podopieczni Michała Probierza mieli duże kłopoty ze znacznie słabszym rywalem i zwycięską bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.

Tym razem nie było wątpliwości - Jagiellonia prowadziła z Kruoją 3:0 już po osiemnastu minutach. W sumie Litwini wyjadą z Białegostoku z bagażem ośmiu bramek.

Ostrzał rozpoczął Gajos w 3. minucie. Następny na listę strzelców wpisał się w 7. minucie Świderski. Kolejne trzy bramki zdobył Tuszyński - w 18., 45. i 48. minucie. Po nim hat-tricka skompletował Frankowski, który trafiał w 64., 75. i 80. minucie.

Kolejny rywal

Jagiellonia Białystok pierwszy raz w swojej historii wyeliminowała rywala w europejskich pucharach. W drugiej rundzie eliminacji klub zmierzy się z Omonią Nikozja z Cypru.