El. LE: Pewny awans Śląska do drugiej rundy

El. LE: Pewny awans Śląska do drugiej rundy

Flavio Paixao (Sebastian Borowski / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Śląsk Wrocław pokonał NK Celje 3:1 i awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Dwa gole dla wrocławskiej drużyny zdobył debiutujący w niej Kiełb.
Gospodarze mecze przystępowali do rewanżu z wicemistrzem Słowenii jako faworyt. Wrocławianie przed tygodniem wygrali na wyjeździe 1:0 i dzisiaj musieli tylko bronić zaliczki.

Mecz nie zaczął się jednak najlepiej - już w 11. minucie kontuzji doznał Flavio Paixao, którego zastąpił Ostrowski. Słoweńcy wyczuli okazję i ruszyli do ataku, ale nie zdołali ani razu pokonać Pawełka.

Na pierwszą bramkę kibice we Wrocławiu czekali do drugiej połowy. Już w 46. minucie trafił właśnie Ostrowski, zmiennik Paixao, który pokonał golkipera gości celnym strzałem w róg bramki.

W 57. minucie było 2:0. Kiełb wykorzystał kontratak wrocławian i strzelił na raty - pierwszy strzał bramkarz gości jeszcze obronił, ale z drugim nie miał już szans.

W 80. minucie Firer strzelił bramkę kontaktową z woleja, ale to było wszystko, na co było stać gości. W 90. minucie po raz drugi trafił debiutujący Kiełb, który pokonał Kotnika sam na sam.