El. LE: Trzy gole i awans Legii. Botosani bez najmniejszych szans

El. LE: Trzy gole i awans Legii. Botosani bez najmniejszych szans

Nemanja Nikolić (FOT. MARCIN SZYMCZYK FOTOPYK / NEWSPIX)
Legia Warszawa pokonała FC Botosani 3:0 w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy i pewnie awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.
Przed tygodniem w Warszawie wicemistrzowie Polski pokonali rumuńską drużynę 1:0 po golu Ondreja Dudy.

W rewanżu trener Henning Berg nie miał jednak zamiaru kalkulować i wystawił mocny skład. Efekty przyszły szybko. Już w siódmej minucie Duda zagrał w pole karne do Kucharczyka. Skrzydłowy Legii wyłożył piłkę przed bramkę Guilherme. Brazylijczyk z bliska umieścił ją w siatce.

W 38. minucie na 2:0 podwyższył Nikolić. Węgier wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył. Do przerwy wicemistrzowie Polski zdobyli dwie bramki, ale powinni strzelić... cztery. Sytuację sam na sam zmarnowali jednak Duda i Nikolić. Pomocni Legii z kilku metrów uderzył... ponad poprzeczką. Nikolić w podobnej sytuacji trafił z kolei w słupek.

Po zmianie stron swojego pierwszego gola dla Legii zdobył Prijović, który zmienił w 70. minucie Nikolicia. Były napastnik Bolusporu wykorzystał podanie Brozia i pokonał golkipera sam na sam mierzonym strzałem przy słupku.