Pique zwyzywał matkę sędziego. 12 meczów zawieszenia?

Gerard Pique (EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Na co najmniej cztery mecze zostanie zawieszony obrońca FC Barcelony Gerard Pique, ale kara może wzrosnąć nawet do dwunastu spotkań. Katalończyk w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii zwyzywał matkę sędziego.
Pierwszy mecz o Superpuchar nieoczekiwanie wygrał Athletic Bilbao aż 4:0. W efekcie w rewanżu na Camp Nou gorąco było od pierwszej minuty. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1 i puchar trafił do Kraju Basków. Temperatury starcia ewidentnie nie wytrzymał Pique. Reprezentant Hiszpanii musiał pożegnać się z boiskiem w 57. minucie spotkania.

Katalończyk protestował przeciw decyzji arbitra bocznego, który nie stwierdził spalonego w trakcie akcji gości. Podbiegł do niego i krzyknął do niego: "nasr... na twoją p... matkę".

Główny arbiter Carlos Velasco Carballo od razu wyrzucił go z boiska, a jego słowa odnotował w raporcie pomeczowym. W efekcie obrońca moze zostać zawieszony nawet na 12 meczów.

Sukces po 31 latach

Porażka FC Barcelony oznacza, że klub nie powtórzy osiągnięcia z 2009 roku, kiedy pod wodzą Pepa Guardioli zdobył w ciągu roku kalendarzowego maksymalną liczbę sześciu trofeów. Tym razem Katalończycy mogą zdobyć "tylko" pięć trofeów. Drużyna Luisa Enrique ma już Puchar Króla, ligowe mistrzostwo, Puchar Europy i Superpuchar Europy. Została walka na Klubowych Mistrzostwach Świata.

Z kolei dla Athletiku Superpuchar Hiszpanii to pierwsze trofeum od 31 lat.