Wisła zatrzymana w Łęcznej. Pierwsza porażka "Białej Gwiazdy"

Wisła zatrzymana w Łęcznej. Pierwsza porażka "Białej Gwiazdy"

Kadr z meczu Górnik Łęczna - Wisła Kraków (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Wisła Kraków doznała pierwszej porażki w Ekstraklasie w tym sezonie. „Biała Gwiazda" przegrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Grzegorz Bonin.

Pierwsze minuty ostatniego meczu 8. kolejki Ekstraklasy należały do Wisły. Górnik Łęczna na początku zaspał kilka razy we własnym polu karnym, ale Wisła nie potrafiła wykorzystać chaosu w szeregach rywali. Z czasem gra wyrównała się, a łęcznianie zaczęli grać bardziej ofensywnie. Przyniosło to efekty w 23. minucie. Świerczok wykorzystał błąd rywala przed szesnastką i podał do rozpędzonego Bonina. Były gracz Górnika Zabrze w polu karnym minął jeszcze Guzmicsa i posłał piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy gospodarze mieli przewagę. Mogli nawet podwyższyć wynik. W 40. minucie niezłym uderzeniem popisał się Świerczok, ale futbolówkę w ostatniej chwili wybił Cierzniak. Oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 1:0 dla Górnika.

Zmarnowana szansa na remis

Po zmianie stron oba zespoły grały nieskutecznie. Świetną okazję do wyrównania miał na początku drugiej połowy Guerrier, ale Rodić obronił strzał z kilku metrów. Bramkarz Górnika grał bardzo pewnie, a wysoką formę potwierdził w 73. minucie. Sędzia podyktował rzut karny dla „BiałejGwiazdy”, bowiem w szesnastce Crivellaro był faulowany przez Bielaka. Brazylijczyk ustawił piłkę na jedenastym metrze, ale potem uderzył fatalnie. Rodić dobrze wyczuł intencje rywala i zdołał interweniować.

Końcówka należała do Wisły. Górnik kilka razy próbował wyjść z kontrą, ale wszystko kończyło się na połowie boiska. Goście nie odpuszczali i szukali sposobu na złamanie defensywy Górnika. Pierwsza porażka „Białej Gwiazdy” w tym sezonie stała się jednak faktem. Zielono-czarni z kolei zapisali na swoje konto pierwszy komplet punktów po pięciu meczach bez wygranej.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Wisła Kraków zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.