LM: Roma zatrzymała Barcę! Kontuzja Szczęsnego, blamaż Arsenalu

Kadr z meczu Roma - Barcelona (FOT.ZUMA/NEWSPIX.PL) Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się środowe spotkania I kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W najciekawszym meczu Roma zremisowała 1:1 z Barceloną, ale kontuzji doznał Wojciech Szczęsny. Ponadto kompromitującej porażki doznał Arsenal, który nie poradził sobie z Dinamem Zagrzeb.
Rzymianie do pojedynku z obrońcami tytułu przystąpili w bardzo defensywnym ustawieniu. To jednak na wiele się nie zdało - goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 21. minucie Rakitić wpadł w pole karne i wstrzelił piłkę dosłownie na pierwszy metr, a Suarez umieścił ją głową w bramce.

Kontuzja Szczęsnego i kosmiczny gol Florenziego

Katalończycy cieszyli się z prowadzenia zaledwie 10 minut - bo po takim czasie Florenzi strzelił bramkę, która zapewniła mu miejsce we wszystkich kompilacjach na YouTube za ten dopiero rozpoczynający się sezon. Obrońca Romy przechwycił piłkę i mniej więcej z połowy boiska... oddał strzał. Ter Stegen, który stał wysunięty z bramki kilkanaście metrów, dał się całkowicie zaskoczyć. Być może Niemiec nawet zdążyłby do piłki, ale chyba źle obliczył jej lot. Ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Pomimo straty bramki Katalończycy nadal nacierali. W 50. minucie jedna z akcji Blaugrany zakończyła się fatalnie dla Szczęsnego. Przy jednej z akcji polski golkiper nieszczęśliwie zderzył się z Suarezem, który próbował przejąć piłkę. Po chwili reprezentant Polski poprosił o zmianę. Na razie nie wiadomo, co mu się stało.

Barcelona próbowała do końca, ale muru rzymian ostatecznie nie skruszyła. Pod koniec meczu doskonałe podanie otrzymał jeszcze Neymar. Po jego strzale piłka minęła De Sanctisa, który zmienił Szczęsnego, ale piłkę z bramki wybili obrońcy.

Pewna wygrana Bayernu

Od efektownej wygranej tegoroczną Ligę Mistrzów rozpoczął Bayern Monachium. Bawarczycy pokonali 3:0 Olympiakos Pireus. Dwie bramki zdobył Mueller, a jedną dołożył Goetze.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli Lewandowskiego. Polak na początku meczu mógł zdobyć bramkę, ale piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Coraz bardziej bezbarwnego napastnika trener Pep Guardiola zmienił w 59. minucie. Okazało się, że Polak nabawił się lekkiego urazu. Sztab medyczny obłożył mu nogę lodem.

Blamaż Arsenalu

We wtorek swoje mecze zgodnie przegrały zespoły z Manchesteru, ale dzisiaj wszystkich "przebił" Arsenal. Zespół z Londynu przegrał z Dinamem Zagrzeb 1:2. Z klubem, który z ostatnich dwunastu meczów w Champions League przegrał jedenaście, a jeden zremisował!

Chorwaci wyszli na prowadzenie w 24. minucie, a na 2:0 podwyższył w 58. minucie Fernandes. Jedynego gola dla gości zdobył Walcott w 79. minucie. "Kanonierzy" musieli sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Giroud.