Piast nie przestraszył się Legii. Remis przy Łazienkowskiej

Piast nie przestraszył się Legii. Remis przy Łazienkowskiej

Kadr z meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice (fot. DAREK NOWAK / FOTONEWS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z liderem ekstraklasy - Piastem Gliwice 1:1. Goście utrzymali nad "Wojskowymi" pięć punktów przewagi w tabeli.

W pierwszej połowie oba zespoły grały ostrożnie, nikt nie chciał się otworzyć i popełnić błędu. W 23. minucie Piast mógł objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kamila Vacka Bartosz Szeliga znalazł się w świetnej sytuacji, ale jego strzał głową okazał się za słaby i pewną interwencją wykazał się Dusan Kuciak. Potem przed szansą stanęła Legia, jednak akcje Łukasza Brozia i Ondreja Dudy bez problemów zatrzymał Jakub Szmatuła.

Pierwszego gola kibice przy Łazienkowskiej obejrzeli w 62. minucie. Najpierw Nemanja Nikolić nie trafił czysto w piłkę, która odbiła się od słupka. Próbujący interweniować Patrik Mraz nabił futbolówkę o Herberta, a ta ostatecznie wpadła do siatki Piasta. W 79. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Gliwiczanie przeprowadzili szybką akcję prawą stroną, a rezerwowy Gerard Badia zdobył gola mocnym strzałem głową.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W następnej kolejce Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Piast Gliwice podejmie Lecha Poznań.