Pjongczang 2018. Kolejny złoty medal dla niemieckiej biathlonistki. Polskie zawodniczki daleko w tyle

Pjongczang 2018. Kolejny złoty medal dla niemieckiej biathlonistki. Polskie zawodniczki daleko w tyle

Laura Dahlmeier
Laura DahlmeierŹródło:Newspix.pl / FOT.ZUMA
Niemka Laura Dahlmeier zdobyła w Pjongczangu drugi złoty medal olimpijski w biathlonie. Niestety w zawodach nie poszczęściło się Polkom, najlepsza z naszych zawodniczek uplasowała się dopiero na 30, miejscu – podaje „Przegląd Sportowy”.

Laura Dahlmeier triumfuje po raz drugi. Najpierw w sobotę otrzymała złoty medal w sprincie na 7,5 kilometra, teraz wygrała biathlon na 10 kilometrów. W 20 próbach pomyliła się tylko raz i udało jej się uzyskać przewagę nad Słowaczką Anastazją Kuzminą.

Słowaczka zajęła drugie miejsce po zwycięskiej Dahlmeier. Brązowy medal przypadł Francuzce Anais Bescond, która przegrała z Kuzminą o 0,2 sekundy. Nasza najlepsza zawodniczka Weronika Nowakowska niestety znalazła się dopiero na 30. miejscu w rankingu. Polskie reprezentantki poprawiły wynik względem swoich pozycji z biegu sprinterskiego, ale i tak zajęły odległe miejsca. Krystyna Guzik znalazła się na 36. miejscu. Za nią uplasowała się Monika Hojnisz (43. miejsce), zaś ostatnia była Magdalena Gwizdoń (49. miejsce).

Zawody odbywały się w trudnych warunkach -10 stopni Celsjusza poniżej zera. Dodatkowo uczestnicy biathlonu musieli zmagać się z silnym wiatrem. Zawodniczki ruszały na trasę biegu pościgowego z dokładnie taką samą różnicą czasową, z jaką przybiegły na metę sprintu.