Pjongczang 2018. Złoto dla Hanny Oeberg w biathlonie. Dobry wynik Moniki Hojnisz

Pjongczang 2018. Złoto dla Hanny Oeberg w biathlonie. Dobry wynik Moniki Hojnisz

Hanna Oeberg
Hanna Oeberg Źródło:Newspix.pl / FOT.ZUMA
W Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w biathlonie na 15 kilometrów złoty medal zdobyła Szwedka Hanna Oeberg. Najlepsza polska zawodniczka zajęła w rankingu szóste miejsce.

Na pierwszym miejscu podium stanęła Hanna Oeberg. Czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek bezbłędnie strzelała i udało jej się wyprzedzić rywalki o 24,7 sekundy. Srebro zdobyła Słowaczka Anastasija Kuźmina (wynik 41 minut, 31 sekund), zaś brąz Niemka Laura Dahlmeier (41 minut, 48 sekund). Szóste miejsce przypadło najlepszej polskiej zawodniczce Minice Hojnisz.

Niestety w biegu biathlonowym na 15 kilometrów rozwiały się nasze nadzieje na zdobycie medalu. Monika Hojnisz w dwóch strzelaniach spudłowała raz, ale podczas dwóch kolejnych serii na strzelnicy nie popełniła żadnych błędów. Na trasie biegu olimpijskiego w Pjongczangu zajęła szóste miejsce, przybyła na metę z czasem 43 minut i 2 sekund.

Weronika Nowakowska długo znajdowała się w czołówce i po trzech strzelaniach była nawet na prowadzeniu. Jednak gdy ostatni raz podjechała do strzelnicy popełniła dwa błędy. W końcowej klasyfikacji biathlonistka zajęła 21. miejsce. Gorzej poszło Krystynie Guzik, która przybiegła do mety z czasem 46 minut 49 sekund i 5 dziesiątych. Magdalena Gwizdoń popełniła aż osiem błędów na strzelnicy i zajęła 83. miejsce.