Paolo SorrentinoŹródło:Newspix.pl / ABACA
Włoski reżyser i scenarzysta Paolo Sorrentino napisze i wyreżyseruje film „The Hand Of God” (pol. „Ręka Boga”) dla platformy Netflix.

Reżyser znany z filmów takich jak „Młodość”, „Wielkie piękno” czy „Boski”, ostatnio wyreżyserował seriale „Młody papież”„Nowy papież” dla HBO GO.

Nie zdradzono na tę chwilę fabuły filmu jednak wiadomo, że jest ona oparta na oryginalnym pomyśle reżysera, a ekipa zapowiada „osobistą produkcję” zabierającą Sorrentino do jego rodzinnego Neapolu, gdzie obraz będzie kręcony. – Jestem podekscytowany pomysłem kręcenia w Neapolu dokładnie dwadzieścia lat po moim pierwszym filmie. Ręka Boga przedstawia po raz pierwszy w mojej karierze intymną i osobistą historię, zarazem lekką jak i bolesną. Z przyjemnością biorę udział w tej przygodzie z producentem Lorenzo Mieli, jego firmą The Apartment i Netfliksem – przekazał Paolo Sorrentino.

Sformułowanie „Ręka Boga” kojarzone jest z bramką w meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Świata w 1986 w Meksyku między Argentyną a Anglią, strzelonej ręką przez Diego Maradonę. Argentyna wygrała mecz 2:1. Gol ten został zdobyty w pierwszych minutach drugiej połowy.

Portal Deadline zapytał o tę kwestię Netfliksa. Jak się okazało, film Sorrentino nie będzie jednak zupełnie związany ze sportem.