partnerzy serwisu

Wybuczana Radwańska odpada pierwszego dnia igrzysk. "We łbie się nie mieści"

Agnieszka Radwańska
Agnieszka RadwańskaŹródło:Newspix.pl / TOMASZ MARKOWSKI
Agnieszka Radwańska odpadła pierwszego dnia igrzysk w Rio. Przegrała z 64. według rankingu WTA Chinką Saisai Zheng.

Faworyzowana w tym spotkaniu Radwańska uległa w obu setach 4:6 i 5:7. Polka kończy więc turniej singlowy w Rio już na pierwszej rundzie. Agnieszkę zobaczymy jeszcze w rozgrywkach mieszanych. Jej partnerem będzie Łukasz Kubot.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Przy wyniku 3:3 żadna z tenisistek nie zamierzała odpuszczać. Niestety, w 7. gemie Polka popełniła serię prostych błędów i pozwoliła Chince na przełamanie. Przeciwniczka Isi już w 2 piłce setowej zapewniła sobie przewagę i z większą swobodą przystąpiła do drugiego seta.

Druga część meczu rozpoczęła się dla naszej zawodniczki znacznie gorzej. Zheng szybko przełamała Radwańską i wykorzystując jej frustrację, zdobywała punkty na kolejnych błędach Polki. Reprezentantka Polski została nawet wybuczana za zniszczenie swojej rakiety po kolejnym nieudanym zagraniu. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 5:7 i to Azjatka cieszyła się z awansu do kolejnej rundy. Isia po raz trzeci z rzędu nie popisała się na igrzyskach olimpijskich.