partnerzy serwisu

Janowicz jak Radwańska. Odpadł w pierwszej rundzie

Jerzy Janowicz
Jerzy JanowiczŹródło:Newspix.pl / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS
Jerzy Janowicz przegrał z Gillesem Muellerem 7:5, 1:6, 6:7 (10) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Początek spotkania nie był korzystny dla naszego reprezentanta. Już na starcie stracił gema przy swoim podaniu i przegrywał 0:2, kolejne wymiany rozstrzygnęły się na korzyść Luksemburczyka, który prowadził nawet 3:0 i 4:1. Później jednak Janowicz doprowadził do remisu, a pierwszy set zakończył się ostatecznie zwycięstwem Polaka 7:5.

W drugim secie Janowicz od początku dał wyjść na prowadzenie Luksemburczykowi, który wykorzystał okazję o pewnie wygrał seta 6:1. W decydującym, trzecim secie Polak zaczął lepiej, w czwartym gemie był już nawet bliski przełamania, jednak ostatecznie Muellerowi udało się obronić. Ostatecznie Luksemburczyk zwyciężył na przewagi 12:10.

Występ Janowicza w IO poprzedziła długa przerwa spowodowana kontuzją kolana. Był to jego drugi mecz od stycznia.Wczoraj w pierwszej rundzie odpadła również Agnieszka Radwańska.

Źródło: Sport.pl