Szczypiorniści bez medalu. Przegrali z Niemcami w meczu o brąz
partnerzy serwisu

Szczypiorniści bez medalu. Przegrali z Niemcami w meczu o brąz

MATEUSZ JACHLEWSKI, KRZYSZTOF LIJEWSKI
MATEUSZ JACHLEWSKI, KRZYSZTOF LIJEWSKI Źródło:Newspix.pl / TOMASZ MARKOWSKI
Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami 25:31 w meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich. Tym samym, zmagania zakończyli tuż za podium.

Do meczu z Niemcami Polacy przystąpili po ciężkim meczu półfinałowym z Danią, który zakończył się minimalną przegraną biało-czerwonych po dogrywce. Jeszcze koło 15. minuty Polacy prowadzili 8:5, ale już na przerwę schodzili przegrywając 4 bramkami (13:17).

Druga połowa to seria błędów Polaków, które bezlitośnie wykorzystywali Niemcy. W 38. minucie tablica wyświetlała wynik 20:15 dla reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Ostatecznie mecz o brązowy medal zakończył się wynikiem 25:31 dla Niemców. O godz. 19 czasu polskiego w finale olimpijskiego turnieju o złoto zmierzą się Francuzi i Duńczycy.