Polacy niepokonani w Japonii. Kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów

Polacy niepokonani w Japonii. Kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło: Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT
Reprezentacja Polski niepokonana w Japonii. W niedzielę polscy siatkarze pewnie pokonali Bułgarię 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19) w ostatnim meczu Ligi Narodów w Osace. Biało-czerwoni w dziewięciu spotkaniach zanotowali osiem zwycięstw, dzięki czemu zajmują pozycję lidera tabeli.

W pierwszym secie Bułgarzy popełniali sporo błędów, a punkty dla Polski zdobywali głównie Bartosz Kwolek i Dawid Konarski. Tę partię biało-czerwoni wygrali do 21. W drugiej odsłonie meczu nasi rywale wzięli się za odrabianie strat i zdołali wygrać na przewagi 26:24.

Dominacja po małej zadyszce

Zapał Bułgarów do walki w tym spotkaniu szybko został ostudzony przez reprezentantów Polski. W kolejnych setach bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali. Trzeciego udało im się wygrać 25:18, a czwartą, decydującą partię 25:19.

Biało-czerwoni dzięki zwycięstwu w rywalizacji z Bułgarią mają już 8 wygranych w tegorocznej Lidze Narodów, dzięki czemu zajmują pozycję lidera tabeli. Na drugim miejscu znajdują się Brazylijczycy. Na najniższym stopniu podium są Francuzi ze stratą 4 punktów do Polaków.

Bułgaria - Polska 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 19:25)