Sukces polskich siatkarek. Zagrają w 1/4 finału ME!

Sukces polskich siatkarek. Zagrają w 1/4 finału ME!

Polskie siatkarki po meczu z Hiszpanią
Polskie siatkarki po meczu z HiszpaniąŹródło:Newspix.pl / Artur Marcinkowski
Polskie siatkarki, które były zdecydowanym faworytem w meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy, pewnie pokonały reprezentację Hiszpanii 3:0 i awansowały do ćwierćfinału. Kolejnymi rywalkami drużyny Jacka Nawrockiego będą Niemki.

Polki były zdecydowanymi faworytkami starcia z Hiszpanią w 1/8 finału Mistrzostw Europy. Nasze reprezentantki niemal przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszym secie rywalki popełniły aż 11 błędów, głównie w ataku. W drugim secie pojawiły się problemy z przyjęciem. Joanna Wołosz musiała często szukać piłek w głębi pola, a niektóre z nich w ogóle nie docierały do naszej rozgrywającej i były wystawiane przez zawodniczki będące najbliżej osoby przyjmującej serwis. W drugiej fazie seta Hiszpanki prowadziły już 18:16. W trzeciej partii Polki zagrały znacznie lepiej, poprawiając swoją skuteczność w ataku. Finalnie biało-czerwone pokonały Hiszpanię 3:0 (25:20, 25:20 i 25:19).

Ćwierćfinał ME - kiedy, z kim zagrają Polki?

Ćwierćfinał z udziałem polskiej reprezentacji zostanie rozegrany w środę 4 września o godzinie 20:30 w łódzkiej Atlas Arenie. Rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie reprezentacja Niemiec, która w 1/8 finału pewnie pokonała Słowenię 3:0. To właśnie drużyna Denise Hanke będzie faworytem spotkania. Kadra Niemiec zajmuje obecnie 15. miejsce w rankingu FIVB, ponadto wygrała grupę D podczas ME pokonując wszystkie rywali w tym m.in. Rosję.

Fantastyczny mecz Polek na ME. Siatkarki pokonały wicemistrzynie świata i zagrają w 1/8 finału!